Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Sértő lenne istenségeim...

Sértő lenne istenségeim számára, ha szakítanak a hagyományos, idealizált ábrázolásmóddal és újszerűen, frissen, tartalmasan mutatnám be őket?

Figyelt kérdés

Úgy döntöttem, hogy istenségeim (sokistenhívő vallásom van) nem idealizálva fogom ábrázolni, mint pl egy ilyen kép


[link]


[link]


Szerintem az ilyen jellegű képekből mar amúgy is van sok, nem kell ezt folytatnom nekem... Én emberieknek mutatnám be istenségeim, gyengeségüket, bánataikat, vágyaikat, hibáikat, nem tiszteletlenségből, egyszerűen csak másként közelíteném meg a dolgot


Szerinted ez sértö lenne istenségeim szamara? Vagy még örülnének is a másféle feldolgozásnak?


2012. jún. 2. 20:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Ó hát hogyne, az lenne... hát persze, sértő!

De figyelj, komolyan, Te ismered Őket a Te Istenségeid, miért nem kérdezed meg tőlük, aztán, ha sértő, akkor nem úgy ábrázold őket. Ha meg nem sértő, akkor majd örülnek. Aztán ennyi...



Te jó ég...

2012. jún. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Zeuszt és társait pl. nem mondhatni, hogy idealizálja a görög mitológia. A görög mitológia egy bűnügyi krónika. Ugyanez mondható el a germán mitológiáról is.
2012. jún. 3. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

01:03


Igen, ebben egyetértek veled

2012. jún. 3. 12:30
 4/5 anonim válasza:
antropomorfizáld az istenségeidet, ha akarod. De meg is kérdezheted a vallásod lelki vezetőjét, hogy ő mit gondol erről, lehet ő hitelesebb választ tud adni, mint az ide tévedők, akik valószínűleg nem tisztelik annyira az istenségeid nézeteit, mint mondjuk te....
2012. jún. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Szerintem nem!


Itt egy ötlet: [link]

2012. jún. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!