Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Most akkor mégis mit várnak...

Most akkor mégis mit várnak tőlem? Mit rajzoljak nekik és magamnak? 19F

Figyelt kérdés

A rajzot komoly és heti szinten rendszeresen űzöm, ez számomra egy igen fontos dolog.


Korábban azért kritizáltak, mert (szerintük) képeim giccses mértékben boldogak voltak, s hogy nem vagyok képes komoly, drámai képekre, illetve hogy munkáim tartalmilag szemetek és felszínesek.


Nos, megnéztem 4 kemény drámát, illetve életfájdalmaimból merítettem ihletett, s most meg olyan képeim vannak hogy pszichológushoz szeretnének küldeni ismét, anya majdnem elsírta magát, illetve többen már nem beszélnek velem.


Most nem értem, akkor mi is van? Én értem, hogy borzalmas lerajzolnom egy megvert feleséget, lefejezett vagy megkötözött nőt, kitépett szemű és az asztalon feldarabolt kutyát stb... De ezek bennem is meglévő érzelmek, illetve ezt kérték, a drámaiságot. Filmeknél is sokszor az ilyesmit díjjazzák oscarral.


2012. jún. 18. 08:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Tényleg pszichológus segítségére szorulsz, ha ilyeneket rajzolsz.
2012. jún. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

8:43


Ennyi erővel azokat is pszichológushoz kéne küldeni akinek filmjei megannyi borzalmat és aberelt undormányt közvetítenek (a tartalom mellett), mégis remekművek. :)

2012. jún. 18. 09:26
 3/7 Theorba ***** válasza:

Gondolom, ismered Hieronymus Bosh-t.

Ha nem, akkor csak így másold a keresőbe.

Talán ez segít a gondolkodásban.


----------------

Az a döbbenetes, hogy a saját korában nemhogy kiközösítették volna, de SIKERES VOLT!

2012. jún. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

09:29


Hogyne ismerném? :D Egyik példaképem, annyira egyedi az ábrázolás módja! Imádom!

2012. jún. 18. 09:35
 5/7 anonim ***** válasza:

tudnál feltenni pár képet?

Amúgy a dráma nem arról szól, hogy az emberek fel vannak darabolva, vagy hogy csupa vér minden. A drámát úgy kell megrajzolni, hogy áthassa az embert a megrajzolt egyén szomorúsága. Például egy anya könnyes szeme, mikor megtudja hogy a fia életét vesztette a harcmezőn. Rajzolsz egy idősebb nénit/asszonyt könnyes szemekkel két egyenruhás huszonéves embert egy levéllel és szomorú arckifejezéssel, a háttérben illusztrálod a harcmezőt és egy halott/haldokló embert(a gyermek) esetleg egy kis vérontást, hogy a közönség tudja mi is történt. Bár az is megteszi, hogy az ifjú mellé/mögé rajzolsz egy fekete csuklyás alakot, kaszával a kezébe.

Az oscar díjat pedig a legrosszabb filmek is megkaphatják. Pl a Titanic számomra egy darab mosórongy volt, semmit nem mondott az embernek csak nyálaskodás volt az egész, az egyetlen szomorú jelenet, mikor elsüllyed az a sok vas.

A dráma mindenkiben megvan, de nem mindenki tudja kifejezni.

2012. jún. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én nem értek a művészethez, nem ismerek egyetlen művészt sem (sajnos, nem vagyok rá büszke, műveletlen tuskó vagyok), de tegnap ezt találtam

[link]


Nem tudom segít-e, de itt van, nekem tetszett. ja és, hogy mit akarnak tőled, nem tom, rajzolj úgy ahogy érzed, ne másnak akarj megfelelni.

2012. jún. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Képzavarban élsz a művészettel, a tartalommal és a giccsel kapcsolatban. Azt hiszed, akkor vagy művészi, ha az másnak tetszik? Vagy attól vagy drámai, hogy 3 drámai film után lerajzolsz egy lefejezett embert? Na EZ a giccs. Tartalom nélküli, öncélú, háttér nélküli álművészet. Mindegy, hogy a témája boldog, szomorú vagy szánalmas. Mivel nem a saját érzéseid rajzolod (ha megnézel egy filmet, ami a film alkotójának az érzése), attól még nem lesz a te érzésed is, ha 10 percig szarul érzed magad, mert megkínoztak benne valakit.. az a film dicsősége, hogy belőled ezt kiváltotta. Mert ki akarta váltani. Olyanokat rajzolj, amikkel valamit ki akarsz te is váltani a nézőből. Ne konkrét tanulságokat, hisz mindenkinek más az élettapasztalata, csak érzéseket. Ha érzés van, akkor majd a néző levonja a tanulságot is. Ha jól csinálod, nem az lesz a tanulság, hogy menj pszichológushoz. Ezek szerint viszont nem jól csinálod.
2012. jún. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!