Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mi a címe annak a rajzfilmnek,...

Mazsu kérdése:

Mi a címe annak a rajzfilmnek, amiben egy szobrász kifarag egy szobrot, ami aztán őt kezdi faragni?

Figyelt kérdés
Pár perces rajzfilm, fekete-fehérben. A szobrász egy kőtömbből kifarag egy férfiszobrot, ami aztán őt faragja, ráncokat vés rá, és a szobrász egyre öregebb lesz. Mire végez a szoborral, teljesen megöregszik.

2012. jún. 21. 08:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon jónak hangzik! Bocs, hogy nem tudok érdemben reagálni, de érdekelnek az esetleg érkező válaszok. Hol láttad ezt? Remélem, megtudjuk a címét hamar.
2012. jún. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Ezt a kisfilmet én is láttam anno..... Talán valami főiskolai vizsgafilm volt, de nem tudom biztosan.
2012. jún. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez úgy hangzik, mint egy Orosz István-film.
2012. jún. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Még egyszer rákerestem és megtaláltam, Jankovics Marcell filmje, a címe Küzdők.

Mostanában, mint gyakorló szülő (22 év/3 gyerek), úgy érzem, erről szól a film.

Köszönöm a segítséget!

2012. jún. 22. 09:03
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem értem, hogy jön össze egy képzőművészeti animációs film azzal, hogy gyakorló szülő vagy. o_O
2012. jún. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Utolsó: a szobrász a kérdező, a gyerekei a szobor. Mint ahogy a szobrász faragja, formálja a művet, úgy az anya is neveli a gyerekeit. Visszafele pedig a szobor is változtat a szobrászon, pont úgy, ahogy a gyerekek formálják át az anyát ahogy egyre növekednek. Legalábbis én így tudom párhuzamba vonni.
2012. jún. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hű, ezt meg kell néznem!
2012. jún. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Áh, értem.
2012. jún. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Mivel sehol nem látok nevet vagy egyéb azonosítót, csak a 'hasznos válasz' százalékot, erre tudok hivatkozni.

83%-os (a 6.kommentben) jól látja a dolgot, mire felneveled a gyerekeidet, alaposan belefáradsz/öregszel a dologba. A gyerekek is faragnak rajtad rendesen. Én is mostanában éreztem rá erre a jelentésre, régebben csak a jó ötletet értékeltem a filmben.

2012. jún. 23. 08:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!