Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Meg tudná mondani valaki,...

Meg tudná mondani valaki, hogy milyen módon szokott választ adni az Alexandra Kiadó a kéziratokkal kapcsolatban? (email, telefon, postai levél)

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy cirka 5 hónapja küldtem egy kéziratot az Alexandra Kiadónak, benne az adataimmal, de eddig semmi választ nem kaptam. Körülbelül a jövő héten esedékes a Kiadó válasza, ám én nyaralni megyek, és nem tudom melyik módon várjam a válaszukat.

2012. jún. 22. 16:05
 1/9 anonim válasza:

Hát én csupa rosszat hallok az ilyen random küldözgetésekről, úgyhogy remélem, nem csak úgy postára adtad, és most vársz a válaszra. :S Mert

1: sokszor el sem jut az illetékes kezébe, és úgy elfelejtik, mint a huzat (mivel naponta nem tudom, mekkora rakással kapnak kéziratból)

2: megtetszik nekik, de mivel nem elég hivatalos és levédett az írás, gyakorlatilag lenyúlják, és kiadják, csak épp te nem tudsz majd róla.


Ha öt hónapja elküldted, és azóta semmi hír nem jött felőle, akkor szerintem el is felejtheted...

De lehet, hogy csak túl pesszimista vagyok ma.

2012. jún. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem, postára nem adtam, e-mailben küldtem, miután telefonon egyeztettem a kiadó munkatársnőjével. Kb. egy hétre rá e-mailben is visszaigazolták a kéziratom megérkezését. Én bizakodom, mert nem küldtek hirtelen negatív választ és a visszaigazoló levélben 4-5 hónap átfutási időt írtak, úgyhogy még nem futottam ki a határidőből.
2012. jún. 22. 17:56
 3/9 anonim válasza:
Hm, akkor viszont sok sikert. :) Ha telefonon is egyeztettél, akkor szerintem úgy fognak keresni, vagy legfeljebb ott, ahová mész, kölcsönkéred valakitől a laptopját, vagy elmész egy netes kávézóba, és megnézed az e-mailjeid, mert kétlem, hogy postán jeleznének vissza, az ahhoz túl drága és lassú. :D
2012. jún. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy milyen címre (vagy hogy hol találtad ezt meg) küldted? én csak Alexandra könyvesbolt honlapot találok. Ott lenne valahol a kiadó elérhetősége is eldugva?
2012. jún. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A Kiadó elérhetősége kezirat(at)alexandra.hu, ez a cím publikus, de eléggé hosszú a hozzávezető link, ezért szúrom be ide. Ezen a címen egy bizonyos Brigitta keresztnevű, eléggé enervált hölgy válaszolgat, általában öt-hat munkanap elteltével. Nekem akkor lett elegem az egészből, amikor ma reggel megkaptam tőle szó szerint ugyanazt a választ (kb. "majd értesítjük"), mint másfél hónapja. Ezzel gyakorlatilag megválaszoltam a saját kérdésemet: a kiadó NEM válaszol. :-(
2012. jún. 29. 10:51
 6/9 anonim ***** válasza:
Értem, köszönöm szépen. továbbra is csodállak, mint mindent tűvé tettem ezért a címért.
2012. jún. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Még egy kérdésem lehet? Teljes kéziratot, szinopszist vagy részletet küldtél?
2012. jún. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szívesen, bármikor. :-) Örülök, hogy segíthettem. Bízom benne, hogy Neked több szerencséd lesz velük. Én egy regény kéziratát küldtem (volna) be, de félévnyi szünet után bele-beleolvasva valószínűleg újra nekifutok és belejavítok pár helyen, mielőtt új kiadót keresnék.
2012. jún. 29. 23:35
 9/9 anonim ***** válasza:
Értem. Nekem meg még el kell készülnöm vele (én is átjavítok illetve befejezek éppen). Köszönöm a j kívánságokat és a segítséget, sok sikert neked a továbbiakban!
2012. jún. 30. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!