Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogyan értelmezzük ezt az...

Hogyan értelmezzük ezt az idézetet?

Figyelt kérdés

Nektek ez az idézet mit jelent,kifejtve.Ez egy Adytól származó idézet.


Úgy élj a jelenben,hogy megbánás nélkül gondolj a múltra.


2012. júl. 3. 16:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem azt, hogy úgy élj most, hogy később ne bánd meg! remélem segítettem!
2012. júl. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

gondolj majd vissza?

de talán így van.

"Úgy élj a jelenben, hogy megbánás nélkül gondolhass a múltra"

-hogy MAJD megbánás nélkül gondolhass vissza - most kell azért tenni -

tehát azt a cinikus magatartást nem lehet, "hogy majd megbánom, majd csak lesz valahogy"

-mindig a tőlem telhető LEGJOBBAT kell tennem- és akkor (még ha nem is sikerül valami, a lelkiismeretem tiszta- minden tőlem telhetőt megtettem, a JÓ-ért:))

2012. júl. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Annyit jelent, hogy úgy cselekedj most, hogy később már ne akarj változtatni a múlton... Vagyis, hogy tegyél meg mindent a boldogságodért, a jó élet érdekében, és ne legyen az, hogy ha visszagondolsz, akkor az legyen, hogy "Ide mégis csak elmehettem volna.... Ezt talán meg kellett volna tenni, és ez nem lett volna..."

Szerintem csak annyi, hogy tegyél ma a jövőd érdekében, hogy aztán boldogan éld a jelent a múlt miatt... Vagyis meg kell tenned mindent annak érdekében, hogy boldog légy a jövőben. Mindig gondolj a jövőre. :)


Remélem elég érthetően fogalmaztam. :)

2012. júl. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!