Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Egyetértesz az alábbi kijelent...

Egyetértesz az alábbi kijelentéssel, ami erről a honlapról származik? (Költők, versek, verstanulás. )

Figyelt kérdés
"Inkább tanulok... (...stb.stb.) mint drogos költők érthetetlen verseiről..."
2012. júl. 18. 17:23
 1/8 anonim ***** válasza:

A mondatod értelmetlen, nyelvtanilag hibás. De ha azt írja, amit gondolok: "inkább tanulok, minthogy drogos költők érthetetlen verseit kelljen olvasnom", akkor igen, egyetértek vele.

18/L

2012. júl. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mindenkinek más a véleménye a versekről. Például én sem szeretem a verseket, már előre irtózom, mikor szól a tanár, hogy Vörösmartyt/Petőfit fogunk ma olvasni, és elemezni. Viszont Poe-ért bolondulok, akinek meg elég érthetetlen versei voltak. Szóval ízlés kérdése, de azzal viszont egyetértek, hogy felesleges a verseket elemezni - mert a drága költő valószínűleg tényleg ópium hatása alatt volt, mikor a kék függöny beszélt hozzá és ő verset írt róla.
2012. júl. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Amúgy a költőtől függ, hogy szeretem-e a versét vagy sem. Pl. Tóth Árpádos szeretem, de Adyt nagyon nem. És inkább az idézeteket kedvelem Paulo Coelho-tól vagy Doktor House-tól.
2012. júl. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Első, bocs. Azért vágtam ki a mondat közepét, mert egy aktuális kérdésnél lehet csak értelmezni. Az a lényege hogy mást akar inkább tanulni, és nem drogos költők érthetetlen verseit.
2012. júl. 18. 18:59
 5/8 A kérdező kommentje:

"mert a drága költő valószínűleg tényleg ópium hatása alatt volt, mikor a kék függöny beszélt hozzá és ő verset írt róla."


De azért nem mindegyik drogozott. Na mindegy. Persze, én sem szeretek minden verset. pl. pont Adyt nem, ahogy az egyik válaszoló említette. De nem is az a baj. Hanem, én pl. a fizikát nem szeretem, de azért nem beszélek ilyen ledegradálóan Newtonról. A hangnem nem tetszik.

2012. júl. 18. 19:01
 6/8 anonim ***** válasza:
Persze, ebben igazad van, attól mert nem szeretsz valamit, nem kell feltétlenül lehordani. Én sem értem ezt az "ami-nem-tetszik-ítéljük-el-és-szidjuk-fennhangon" mentalitást az emberek többségében.
2012. júl. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ház ez zavar elsősorban. Köszi a választ.
2012. júl. 18. 22:14
 8/8 anonim ***** válasza:

Én sose szerettem a verseket, egy-két kivétellel. Ez nem az irodalom ellen szól, csak a prózát jobban szeretem. A versek között sok a rossz, pl. Vajda Jánosnak egész életében alig öt-tíz jó verse volt, a többi vacak, mégis a mai napig tanítják azt a pár jó versét.


A kérdés viszont, azt írtad, nem annyira a versekről szólt, mint inkább az érthetetlenségről. Hát szerintem az emberek úgy gondolják, hogy az emberek néha hülyék, és egy hülye ember olyasmit is szerethet, ami valójában nem érdekes. Pl. vannak emberek, akik bélyegeket vagy festményeket gyűjtenek, és irtó sok pénzt képesek megadni egy-egy ritkaságért, míg mindenki másnak ez nevetségesnek tűnik.


Az irodalmat sokan ilyennek tartják, érthetetlennek, és emiatt túlértékeltnek. Ebben van egy nagy adag gőg: "ÉN nem értem, TEHÁT senki sem értheti, nincs is benne értelmes dolog". Másfelől viszont a hülyeségeket mégsem jó elhinni... Tehát ez az idézet csak azért hibás, mert az egész irodalmat drogos költők érthetetlen verseinek tartja.

2012. júl. 19. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!