Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Miért sznobság művészfilmeket...

Miért sznobság művészfilmeket nézni?

Figyelt kérdés
Szeretem a mások által 'művészfilmnek' titulált darabokat, számomra ezek nem is számítanak annak, csak simán egy jó film, ami leköt. Miért van, ha ezt megemlítem, egyből sznobként kezelnek?

2012. aug. 2. 00:08
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
50%
azért, mert ma az értéktelen, sekélyes dolgok világa divat - és divatosnak akarnak látszani. Én sem pazarlom az időmet értéktelenre, nincs olyan sok időm. Nem érdekel, ki minek tart - az elpazarolt időt nem adja vissza.
2012. aug. 2. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim válasza:
Elsőnél a pont! Az, hogy nem tömegfilmeket nézel, szerintem nem baj. Én is szeretem ezeket a művészfilmeket. Értéket közvetítenek.
2012. aug. 2. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
Egyetértek az első válaszolóval.Hozzátenném azért,hogy ma az emberek többségének annyi gondja-baja van,hogy ha leül végre a tv elé nem további un.komoly,elgondolkodtató filmet akar látni,hanem olyat,ami inkább felvidítja.Már ha tudja.Ez nem feltétlenül sekélyesség.Hogy miért kell sznobnak nézni azt,aki ilyen filmeket szeret,azt nem tudom.Talán azért,mert a saját felületes műveltségét akarja palástolni.
2012. aug. 2. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
Milyen filmekre gondolsz kérdező? A sztori nélküli filmeket én is utálom, de attól még nem lesz művészfilm a film, hogy van benne sztori és mondanivaló. De pl az ilyen Hukkle meg Stalker szintű dolgoktól feláll a szőr a hátamon.
2012. aug. 2. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Némafilmek, régi olasz filmek (Pasolini nagy kedvencem), magyar filmek (különösen szeretem a politikai témájúakat), művészek életét bemutató, politikai és történelmi eseményeket ábrázoló művek. Szerteágazó az ízlésem, de az amerikai kiszámítható borzalmaktól rosszul vagyok. Szinte fáj a hatásvadászata, a tipikus 'megindító' zenék és képek. Szívesen nézek mai darabokat is, most a 'Kés filozófiájával' szemezgetek, de nem merem megnézni:S Mindegy, csak adjon valami pluszt, amitől többnek érezhetem magam, és többet tudok meg a világról.
2012. aug. 2. 01:43
 6/29 anonim ***** válasza:
Nos, nem vagyok előítéletes, de ha valaki olasz némafilmeket néz, akkor óriási betűkkel kezd el villogni a fejemben, hogy S Z N O B. Ettől függetlenül még nem tudom eldönteni, hogy az vagy-e.
2012. aug. 2. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
A kés filozófiáját már egy ideje leszedtem, mert nagy horror rajongó vagyok, belenéztem és ez egy értelmetlen darabolás. Ráadásul olyan képminőségben van felvéve az egész, hogy már attól szemrákot kapnék, ha lenne ilyen.
2012. aug. 2. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
Vessző van a némafilm és az olasz film között. Egyéként sok filmben a naturalitása tetszik, az amerikaiak derékig mutatják a zuhanyzó férfit, az európai filmekben valahogy nem szégyellik a meztelenséget (és most rám lehet húzni, hogy szexhiányos vagyok, pedig nem erről van szó, hanem szeretem a klisé-mentességet.) Az utolsó válaszadónak: ez az esemény döbbent talán meg a legjobban az egész történelemben, ilyen mértékű hihetetlen embertelenség. Ezt máshogy nemigen lehet szerintem kifejezni.
2012. aug. 2. 02:13
 9/29 anonim ***** válasza:
Ugyan az a két válaszoló. A vesszőt valóban elnéztem, de hát mentségemre legyen mondva, kissé késő van. Az amerikai filmekben vér van, az európaiakban meg pucérság. Ez egy örök érvényű közhely. Ettől eltekintve én még mindig óva intelek attól a filmtől.
2012. aug. 2. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
Nem hibádnak róttam fel, hogy elnézted a vesszőt. Nem is fogom megnézni azt a filmet, azt hiszem, az én lelkemnek túl megterhelő lenne.
2012. aug. 2. 08:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!