Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mi ennek a festmények a...

Mi ennek a festmények a mondanivalója?

Figyelt kérdés

Giacomo Balla (futurista festő) műve.


[link]



2012. aug. 7. 13:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Elidegenedés és szeretetlenség, amely olyan gyilkosságba vezet, mely már nem is bűn.
2012. aug. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Muszáj neki lenni? Nem elég, ha egy festnény egyszerűen csak szép, vagy érdekes, netán szokatlan? Vagy csak egy új technikai eljárással készült és azért értékes?
2012. aug. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igen, nem, nem!
2012. aug. 7. 14:37
 4/11 anonim ***** válasza:

Kérdező, mi lenne akkor, ha festenék egy szép, illetve mások által szépnek tartott képet anélkül, hogy bármilyen magasröptű mondanivalót megfogalmaznék? Ez esetben szerinted


a, a kép nem szép, mivel nincs mögötte az említett szándék.

b, a kép szép, a kép üzenete számomra nem tudatosult, és a műértő dolga kihámozni azt.


Melyikkel értenél egyet?

2012. aug. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

Hát én nem tudom ennek hogy lehet az a mondani valólya amit az első írt...

Valqhogy ilyenekhez nem értek....

És általában nem is érdekel

2012. aug. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Semelyik.


2 fajta festmény létezik: a szép kép ami ábrázol valamit pl. tájkép, portré stb. amik szépen kivannak dolgozva, de viszont a festő semmit sem akar vele kifejezni, esetleg felületes szépséget. Másik (mint ez) pedig olyan ami egy külső átlag szemlélőnek nem sokat mond, ő inkább egy nagy "kidolgozott" foltnak látja. (ill. lehetnek ezeknek a kombinációi pl. egy portré, aminek van mögöttes kifejezése is, pl az arckifejezésben).


Így ahogy írtam a válaszok számomra nem helytállóak.


Azt választanám, hogy szép (ehhez nem kell feltétlenül magasztos közölnivaló).


Ja és amit a 2. hozzászólónak írtam, azt erre a képre értettem.


Ennek a képnek van mondanivalója (szerintem), szépnek nem mondanám, inkább érdekes és szokatlan (számomra).

2012. aug. 7. 19:10
 7/11 anonim ***** válasza:

A szépség viszont szubjektív. Én egy konstruktivista képet anélkül is szépnek találhatok, hogy bármilyen mögöttes tartalmat feltételeznék.


Így ez akép is lehet szép. Ahogy lehet akár mögöttes üzenet is.

2012. aug. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
szerintem a jövő rohanását,szürkeségét akarja kifejezni.
2012. aug. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem meg mindenki számára más a mondanivalója. Sőt, az az egyén számára az idő múlásával változhat.
2012. aug. 8. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

ez csak egy egyszerűbb változata a futurista művészi törekvéseknek.

van akinek ez tetszik, nem az a túl komplex koncepciók.

az előzők okoskodásukkal a "jövő rohanasára" csupán abból következtettek, hogy futurista festmény. Ha ismered egy festmény korszakát, alkotója munkáit, akkor az sokat elmond róla és értelmet ad.

ez a festmény szerintem az akkori korban fennlévő urbanizáció és gépi fejlődések mániáját fejezi ki egyszerűbben. a fő, hogy valami gépi dolog van rajta(nem tudom), amit istenítettek akkoriban.

2012. aug. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!