Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Nektek, hogy tetszik a versem?

Nektek, hogy tetszik a versem?

Figyelt kérdés

Ez az első versem,szóval nem egy nagy durranás,és ami azt illeti,mindössze kedvtelésből írtam.


"Én vagyok a tavasz első virága,

A madarak csiripelése,

A nyári Nap varázsa.

Én vagyok ősszel a szellő,

S a napfényben megcsillanó könnyed eső.

Én vagyok télen a hópehely,

A fagyos szép,s a hólepel.

Én vagyok a síró hegedű hangja,

A vonatok hangos zaja.

Én vagyok a víz,melyen a Hold fénye ragyog,

Én vagyok a tűz,mely pattogva lobog.

Én fogtam kezed,mikor úgy érezted egyedül vagy,

Én voltam ki nem hagyta,hogy azt hidd,felesleges vagy.

Tán még most is őrzöd emlékem,

Tán még most is könnybe lábad szemed,

De kérlek ne sírj,

Föntről figyellek,

S ígérem,hogy vigyázom a lelked!"


Címe még nincs,azon még nem gondolkoztam.

Úgy durván 5-10 perc alatt írtam.

Az értelmes válaszokat előre is köszi! :)



2012. szept. 3. 18:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Szótagilag elég szedett vedett, rímek jók, bár a vers maga nagyon egyszerű. Amúgy egy kicsit nem túl nagy az egód? :)
2012. szept. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi,bár az egós dolgot nem értem. xd

Csak szimplán unatkoztam,írtam,aztán kész lett,tetszett,ezért tettem fel. :D

Hogyha arra gondolsz,hogy "Én vagyok a...",akkor az inkább arra akar rámutatni,hogy örökké vele marad az elhunyt. :)

2012. szept. 3. 18:50
 3/9 anonim válasza:

Ha ez tényleg az első versed, akkor nem is olyan rossz!! Nekem tetszik, bár rengeteg csiszolnivalód van még a versírás terén. :)

Mindenesetre ne hagyd abba. Lehet belőle valami. :)

2012. szept. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :)
2012. szept. 6. 16:47
 5/9 anonim ***** válasza:

Első vernek jó. Indításnak erős, szóval nem kell szégyellned, de van hová fejlődni. Szerintem nagyon közhelyes (vigyézom a lelked, könnyed eső, Tán még most is őrzöd emlékem/ Tán még most is könnybe lábad szemed, Én fogtam kezed,mikor úgy érezted egyedül vagy, stb.) ha verset akarsz írni, mondd úgy azokat a gondolatokat, amelyeket esetleg többen éreznek, ahogy még senki sem mondta. És ne mondj olyan mellékneveket, hogy könnyed eső, meg fagyos hólepel. Ha melléknevet írsz, akkor az mondjon valami pluszt, adjon többletjelentés, de mi az hogy fagyos hólepel? Mért, milyen lenne, talán meleg?

Ez olyan, mintha azt mondanám, a fal falfehér, vagy a fű zöld. Hát igen, az. Ha már van melléknév, akkor gondolj bele mélyebben.


A rímek jók. Bocs a negatívumokért, nem sértő jelleggel mondom. Van üteme, az is jó dolog, bár még nem tökéletes, de első vernek ez igenis jó. Ügyelj arra, amiket mondtam. Hány éves vagy, ha szabad megkérdezni?

2012. szept. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ja, és annak ne higgy, aki azt állította, hogy nagy az egód. Ilyet csak az mond, aki nem tudja elképzelni, hogy műben a versbeszélő ne maga a költő legyen. Fel kell ismerni, mikor helyezkedik bele az illető valaki más szemszögébe.
2012. szept. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen minden kedves válaszolónak!

Megpróbálom kijavítani a hibáimat,s a következőkben nem elkövetni ezeket a hibákat.

15 éves vagyok. :)

2012. szept. 6. 18:37
 8/9 A kérdező kommentje:

Megpróbálom kijavítani a hibáimat,s a következőkben nem elkövetni őket!

Bocs a szóismétlésért,csak egy kicsit szétszórt vagyok! :D

2012. szept. 6. 18:38
 9/9 anonim válasza:

Egy 15 éves, egocentrikus személy első verse.

Nem egy nagy durranás.

2012. szept. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!