Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Egy írónak feltétlenül kell...

Egy írónak feltétlenül kell értenie a költészethez is?

Figyelt kérdés
Itt most arra vagyok kíváncsi, hogy sikeres író csak abból válhat, aki a költészetben is brillírozik, és fordítva?

2012. szept. 19. 13:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Attól függ, kit tekintünk sikeres írónak.


Ha az olyan bulvárhősöket tekintjük sikeresnek, akiknek a könyvbiznisz királyai sok könyvét tudják eladni, és a hasznot tekintjük sikernek, akkor nem hiszem. Olyanokra gondolok mint pl. Havas, katonaszökevény pszichopata pszichiáter, (most nem ugrik be a neve), szerinted azon kívül, hogy olvastak verseket, tudnának verset írni? A választ nem tudom, de úgy gondolom nem a verseikkel lennének ismertek. Ellenben a TV-n történő flegma viselkedésük, szereplésük, már kellő eladást hoz a könyvkiadónak.

(A példában felhozottak egyikével sincs semmi bajom. Nem zavar, hogy "sikeresek", gazdagok, flegmák.)

2012. szept. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

az kéne még csak :))

nem, egyáltalán nem kell ahhoz profi rímet faragni, hogy tehetséges író legyél...


fordítva... ehhez nem tudok hozzászólni,kívülállóként azt mondanám, talán igen

2012. szept. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Szerintem nincs a kettő között összefüggés. A költő azért költő, mert a költészetben találta meg önmagát, az író pedig azért, mert az írásban. Én is foglalkozok költészettel, olvasok is, írok is, de ki szeretném próbálni magam az írói világban is, illetve a kettő közti átmenetben. (Mondjuk verses regény, stb.)
2012. okt. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!