Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Csáth Géza- Anyagyilkosság...

Csáth Géza- Anyagyilkosság című novellájának szerintetek van filozófiai mondanivalója?

Figyelt kérdés
2012. szept. 24. 17:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére a magyar költők-írok népes táboráról elmondhatjuk nem csak a fellegekbe írtak,mindegyiknek van mondanivalója.Az persze más kérdés kinek mit mond és jelent az adott mű,avagy az adott sor.
2012. szept. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen, igen, ebben igazad van.

De engem az érdekelne konkrétan, hogy ezt a novellát filozófiai vonalra lehet e terelni vagy ez inkább pszichológiai terület?

2012. szept. 24. 17:49
 3/6 anonim ***** válasza:
32%

szerintem pszichológia, a romlott társadalom, az elhanyagoltság, és annak hosszú távú hatása.

mivel elmegyógyintézetben dolgozott(ha jól emlékszem) így onnan merített ihletet.

egyébként én nem olvastatnék ilyet a fiatalokkal, velünk is most olvastatták el, 12. elején, hát pont hogy nem ez kell egy 18 évesnek ebben a társadalomban

2012. szept. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Látnak ennél sokkal durvábbakat a tv-ben meg az interneten szerintem :)
2012. szept. 24. 18:20
 5/6 A kérdező kommentje:

Én mikor 12.es voltam sajnos Csáth Gézát kihagytuk, mert nem maradt már rá idő, pedig a tanár akarta, csak kifutottunk az időből, aztán sajnos kimaradt, pedig szerintem sok érdektelen irodalmi anyag után kellően érdekfeszítő tudna lenni néhány Csáth novella, amit talán azok is elolvasnának, akik amúgy nem csinálnak irodalom órán semmit. Ölni meg senki nem fog azért, mert elolvas egy ilyen témájú novellát, pláne a mai világban, amikor a tv-ből, az internetről meg az újságokból is ez folyik, nem pont Csáth Géza miatt fog valaki gyilkolni.

Vagy miért gondolod, hogy nem kellene ezt olvastatni?

2012. szept. 24. 18:27
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem is tudom, talán a morbidsága, de szerintem nem annyira való iskolába.

Abban pedig igazad van, hogy sok felesleges dolgot tanítanak az irodalomban, de saját személyem szerint talán az egész irodalom is felesleges, legalábbis amilyen szinten tanítják, de ez már egy másik asztal.

Amúgy múltkor írtunk fogalmazásos TZ-t, volt bent egy Csáth novella, egy vers, meg Karithy-tól összehasonlítás, Csáthot választottam mert ahhoz még hozzá tudtam szólni valamilyen szinten, tehát és elolvasom úgymond.

2012. szept. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!