Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Csak az Amerikai Egyesült...

Csak az Amerikai Egyesült Államokban készítenek mozifilmeket?

Figyelt kérdés

Elvétve előfordulnak francia vagy olasz produkciók is, de még az angol nyelvterületről származók is beliek. A TV csatornákon is USA monopólium uralkodik.

Emlékszik-e valaki, hogy mikor látott utoljára dán, norvég vagy finn filmet? Esetleg a Baltikumból származót, amit a függetlenné válás óta készítettek?


2012. okt. 4. 12:13
 1/9 anonim ***** válasza:
attól hogy a tvben rengeteg amerikai filmet adnak nem jelenet semmit. Én elég sok féle nemzet filmjeit szoktam nézni, néztem már mexikói, hongkongi és thailföldi filmeket is pl. Mostanában Dél-Korea a kedvencem
2012. okt. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hibajavítás: ....de még az angol nyelvterületről származók is USA beliek ...
2012. okt. 4. 12:17
 3/9 A kérdező kommentje:

Moziban is?

Egyébként a Dél-koreai ritka kivétel, de azok a terjedelmük miatt nem is lehetnének mások, mint TV-filmek, s amúgy is sorozatnak készülnek. A magam részéről szeretem is azokat, mert bepillantást engednek egy nagyon távoli ország kultúrájába (És szervezettségébe!).

És hol maradnak az európai országok?

2012. okt. 4. 12:21
 4/9 anonim ***** válasza:

Én egyszer felvetettem azt kérdésnek, hogy a magyarok miért nem forgatnak filmeket a saját történelmükből? Mert még alapanyag is lenne, rengeteg.


De addig nem várjunk ilyesmit, amíg csak a Barátok közt, meg a hasonló szintű vígjátékok futnak.

Szerintem ez a gond a többi országgal is. Mert nem azt mondom, hogy az amerikaiak hű de jók, de mégis mernek lépni olyan felé, amiért érdemes beülni a moziba.

És a magyaroknak anno a filmkészítés nagyon ment. Anyum kedvenc filmjei mind régi magyar filmek.

2012. okt. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Csak keresni kell :) Igenis található otthon finn film, pl. [link]

Minden ország készít filmeket, érdemes megnézni az adott ország közszolgálati tv-jének az internetes oldalát. Úgy, mint az MTV-nek is van internetes oldala sok filmmel, ez más országokban is van. Tehát neten mindenképp lehet nézni. Persze kicsit problémás, mert nincs felirat.

A tv-ben tényleg kevés nem amerikai film van, de azért néha van német, angol, francia film is..

2012. okt. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
ja bocs, fogalmam sincs a filmekről amiket nézek, hogy adták-e ott moziban. Az is igaz hogy az átlag koreai film több mint két órás
2012. okt. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Azon már én is sokat gondolkodtam, hogy ha egyszer Európában élünk, akkor miért nem nézünk több európai filmet.

Bár azt hozzátenném, hogy többször is ültem már be moziba európai filmre, igaz, nem mostanában, és nem is Pláza mozi volt. Mondjuk Pécsen nincs túl nagy választék mozik terén, de akkoriban még két mozi volt, a Plázás, meg egy másik, az ma már sajnos nem moziként funkcionál.

Például az egyik kedvenc filmemet is moziban láttam először, ez a Táncos a sötétben, ami a port.hu szerint dán-német-holland-amerikai-angol-francia-svéd-finn-izlandi-norvég film. Oké, Amerika is benne van :) Viszont a rendező és forgatókönyvíró, Lars von Trier kétség kívül dán, a főszereplő Björk izlandi, Catherine Deneuve francia, Peter Stormare svéd.

Persze az tény, hogy nem az a típusú film, ami széles körben népszerű lehetne, egy átlag "szomszéd Józsi" valószínűleg unalmasnak, esetleg lehangolónak találná, bár az unalmas esélyesebb, mert kétlem, hogy végignézné, tekintve, hogy nincsenek benne akciójelenetek, se poénok, se digitális effektek.

De hogy mondjak valami könnyedebbet, ami ráadásul népszerű is, ott van a Pofa be!, amit szerintem nagyon sokan láttak, moziban is ment, ez például francia, és annyira nem is régi (egy 2003-as film legalább is nálam nem számít réginek). Na, ezt még "szomszéd Józsi" is biztos megnézi :) Persze ehhez kellett Jean Reno és Gérard Depardieu neve is, elvégre ők elég ismertek Európa-szerte.

Ha már a francia filmeknél tartunk, szerintem a Taxit sem kell senkinek bemutatni.

Most jutott eszembe, a Wasabit is sokan látták, abban is Jean Reno játszik.

Sorolhatnám tovább a francia filmeket, de nem teszem, azokból tényleg nagyon sok van, amik itthon is nagy sikereket értek el a mozikban.


Aztán beszélhetünk brit filmekről is, azért a Harry Potter elég sokáig uralta a mozikat, de ott vannak a James Bond filmek is, de azért tudnak az angolok horrort is csinálni, nekem például nagyon bejött a 28 nappal később. A főleg nők körében népszerű filmeket sem hagynám ki, mint például az Igazából szerelem (a maga műfajában szerintem kimondottan igényes és aranyos film), vagy a Bridget Jones naplója.


Ezekkel ellentétben a skandináv filmek Magyarországon valóban csak rétegfilmek, a nagy többség nem vevő rájuk, de azért azoknak is megvan a közönsége. Sajnos főként csak művészmozikban lehet beléjük botlani, viszont tévében olykor elcsíphetőek, ott a baj inkább az, hogy ezek mindig rohadt későn kerülnek műsorra.

2012. okt. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Csak az első pár választ olvastam el. De eszembe jutott Dél-Koreáról, hogy ez esetben kevéssé szoktak a kultúrájukról bepillantást engedni, sőt, általában USA mintára készítenek filmet, bár meg kell mondjam, nem ritkán messze túlszárnyalják azt, minőségben.... jellegében mégis nyugatiasak, általában. Bár Kim Kiduk készített már buddhista jellegű filmet is, nem csak nyugati mintájút.
2012. okt. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

9-es, ez így nem igaz. Amerikában van pénz ezeknek a filmeknek a tömeggyártására (a színvonal már kérdéses sok esetben), de ez nem jelenti azt, hogy más országokban arányaiban kevesebb tehetséges színész vagy rendező lenne.

A másik az, hogy mi hozzá vagyunk szokva az amerikai filmekhez, témákhoz, viszont a magyar közönség többsége nincs hozzászokva mondjuk a skandináv filmek stílusához. Arról nem is beszélve, hogy pont mivel túlnyomó többségben amerikai filmeket látunk, ezeket értjük is, ismerjük a kultúrájukat valamelyest. De mondjuk egy portugál filmet már valószínűleg nem értenénk meg így, főleg, ha sok helyi aktualitás lenne benne, vagy olyan dolgok jelennének meg, amik Portugáliában mindenkinek egyértelműek, nem kell őket megmagyarázni, de más országokban nem értik.

2012. okt. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!