Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogyan fogjak hozzá a disztich...

Hogyan fogjak hozzá a disztichon/hexameter írásához?

Figyelt kérdés

Irodalomból feladat, hogy 4 soros disztichont vagy sima hexametert kell írnunk (daktilusok és spondeusok).

Próbálkoztam már úgy, hogy kigondoltam egy témát de az első pár szó után elakadtam. Nem tudom, hogyan lehetne összehozni élvezhetően az a négy sort.

Esetleg véletlenszerű szavakat írjak fel a morákkal és abból rakosgassam össze, hátha?


Nem kell helyettem megírni csak egy kis ötlet kéne a nekikezdéshez.



Előre is köszi a segítséget! :)



2012. okt. 6. 23:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Eme napon mi született

Lehetne fergeteges, de

Mit sakál tűnt el a

Dél napjában.


1. sor és 4. sor 2 hosszúban ütköznek ez adja a klasszikus daktilust, 2 és 3. hordoz 2 mély ütemet amik emelik a vers hangulatát. Ennél tökéletesebbre ne törekedj, egyszerű mégis sokat mondó.

2012. okt. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De vagy mind a 4 sor hexameter vagy hexa-penta váltakozó (6 vagy 5 versláb), tehát ilyen rövid nem elég. :S Nem akarok tökéleteset vagy költőit, nem kell emelkedett hangzatúnak lennie, csak mégis valaminek. :)
2012. okt. 7. 19:55
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
[link] itt tudod ellenőrizni, hogy megfelelnek-e a szótagok, itt pedig kereshetsz szótagokat: [link]
2012. okt. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!