Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Miskolci graffitik jelentése?

Miskolci graffitik jelentése?

Figyelt kérdés

Csak kíváncsiságból szeretném tudni ezeket. Igazából 3 darab graffitire lennék kíváncsi, amikkel gyakran találkoztam Miskolcon, de volt, hogy Szerencsen is.

1, Az első egy kis karikát ábrázol, alatta egy szívvel, a szív alatt pedig egy elfektetett nyolcas (végtelen). [link] valami ilyesmi. Először azt hittem, csak bizonyos épületek vannak megjelölve, esetleg régebbi épületek, mivel először főleg kutakon, szobrokon láttam, aztán vette észre például 2009-ben felújított épületeken is, tehát valószínűleg még ma is firkálják sok helyre. Ez nem is inkább graffiti, hanem általában egy filctollal felrajzolt jel, de a kör és a szív mintha mindig egészen pontosnak nézne ki, még egész közelről is, de a jelentését eddig sehol nem találtam. Azt hittem ez a jel csak Miskolcon van, de már láttam Szerencsen is egy ház oldalán.

2, A második egy baba arca, ezt eddig lépcsőfordulókon és egy aluljáróban láttam, azt hittem az alkotónak valamiféle aláírása, de a baba körül sosincs semmi. Amiket eddig láttam azok mind ugyan úgy néztek ki, szóval gondolom nem véletlenszerű hogy hova kerülnek.

3, A harmadik is inkább csak egy firka, egy NASA felirat. Először azt hittem ez csak valami véletlen hülyeség, de aztán egyre több helyen láttam (telefonfülkék, kapualjakban), tehát nem lehet véletlen, hogy oda került, bár fogalmam sincs mit jelenthet (gondolom nem az űrkutatási szervezethez van köze).

Aki tudja bármelyiknek a jelentését, és le is írja, annak köszönöm, bár lehet hogy csak túl sokat látok bele egyszerű firkákba.


2012. okt. 11. 20:07
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!