Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Színészi pálya! Lehet esélyem?...

Színészi pálya! Lehet esélyem? (Többi lent)

Figyelt kérdés
14 éves lány vagyok, imádom a színházat, már 2 éve elhatároztam, hogy színházban szeretnék dolgozni, lehetőleg színészként, de nem tudom, hogyan készülhetnék erre. Bármilyen előadást látok, csak arra gondolok, milyen jó lenne ott játszani a színpadon. Mindig is kitűnő tanuló voltam. Sajnos nem származom színész családból, és eddig nem volt lehetőségem a színházzal kapcsolatos dolgokat tanulni. A szüleim nem tiltanak ettől, de nem is támogatnak. Ha most nagyon komolyan elkezdek készülni, lehet esélyem esetleg a Színművészetire? A musicalek érdekelnek leginkább, de szinte semmitől nem zárkózom el. Adhattok tippeket, hogy kezdjek hozzá, bármilyen vélemény, hozzászólás nagyon jól jönne! Ha nem elég amit írtam, kérdezzetek! Köszönöm!

2012. okt. 15. 22:31
 1/9 anonim ***** válasza:

1. ének, tánc és beszédtechnika tanár

2. középiskolából keress olyat ahol van drámatagozat

3. keress amatőr színjátszó csoportot ahol játszhatnál

4. gyakorolj

Ennyi tehetsz.

2012. okt. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Első jókat írt. Esetleg keress nyilvános próbákat, állítólag tanulságosak. Pl:

[link]

2012. okt. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. okt. 16. 14:26
 4/9 anonim ***** válasza:

Laikus tippek, szóval lehet hogy butaság, de amikor filmet nézel (vagy színházban vagy), figyeld a színészeket, gyűjtsd az "eszköztáraikat", hogy mit hogyan fejeznek ki. Minden színésznek van egy ilyen eszköztára, érdekes megfigyelni, hogy ezeket hogyan kombinálják, vagy mennyire jelenik meg egy-egy szerepben egy adott színésznél.

Próbáld figyelni még a ritmust egy jelenetben. Pl. hogy egy színész mennyi idő után reagál, mennyit vár ki egy válasz előtt, stb. Erre rá kell érezni, nagyot tud dobni egy jeleneten, ha épp jó a ritmusa, és nagyon tönkre is tudja is tenni, ha egy színész nem érzi.

Szóval próbáld így figyelni a jeleneteket. :)

2012. okt. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha van tehetséged akkor menni fog,persze ha nincs akkor is mennie kell mert kitartónak kell lenni.

Bár elhatározottnak tűnsz,és ez jó dolog!

Sok sikert!

2012. okt. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, aranyos vagy! :)) Igyekszem.
2012. okt. 18. 15:33
 7/9 anonim válasza:

Legelőször keress egy jó színjátszó csoportot és ha ügyes vagy akkor menni fog :)

(tapasztalatból mondom mert én is ugyan így voltam mint te)

2013. jan. 16. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Na, hogy állsz? :)
2013. jan. 26. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Szia! Nagyon sok idő eltelt. :D

Elmeséled végül mi lett légy szíves? :)

2017. szept. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!