Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mik azok a művek a világirodal...

Mik azok a művek a világirodalomban, amiket úgymond "kötelező" elolvasnia egy művelődni vágyó embernek?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok és nagyon szégyenlem magam, de nem sokat olvastam eddigi életem során, csak a sulis kötelezőket és versesköteteket (ezeket viszont állandóan). Tudom, hogy mostanában a korombeliek közt nincs nagy hagyománya az olvasásnak, legalábbis a környezetemben ezt tapasztalom, de én szeretnék értékeket beszívni magamba, tágítani a látókörömet, a szókincsemet is fejleszteni, felnőttként majd eltársalogni jó könyvekről.

Olvasni szeretnék, kezdve a klasszikusokkal. A kötelezőkön túl vagyok: Rómeó és Júlia, Hamlet, Bűn és bűnhődés, Antigoné, Vörös és fekete, Anna Karenina, Anyegin, Ember tragédiája stb. Na de annyi zseniális mű van még a klasszikusok között, miket kéne elolvasnom, hogy beleszeressek az olvasásba?


2012. nov. 17. 12:30
 1/5 rajcziz ***** válasza:

Kezdetnek ezek megteszik:

[link]

2012. nov. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

OK, ez kissé más, de szerintem érdekes megközelítés:

[link]

2012. nov. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

de pont azért, mert nagy a kínálat annak mentén érdemes olvasnod, ami eddig fontos volt neked. szóval a saját fejed után menj alapvetően és hallgass azokra, akit sokra tartasz.


és az sem rossz, ha tudsz másokkal közösen olvasni. mert a könyv az olvasás alatt és az azt követő rövid időben a legintenzívebb. tehát nagyon jól jön, ha valakit ismersz aki épp rövid időn belül olvasta azt.


amúgy mondjuk kezd ezekkel:

- hesse:sziddhárta

- huxley: szép új világ

- eliade: a szent és a profán (nem regény)

- warburton: bevezetés a filozófiába (nem regény)

- thomas mann: kis regények

- fritz zorn: mars

- orwell: állatfarm

- szerb antal: utas és holdvilág

- kurt vonnegut-tól valami

- slawomir Mrozek: abszurd történetek (ez egy hangos könyv, hogy ilyen is legyen)

- valami nietzsche esetleg

2012. nov. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Edgar Allen POE


Ha szereted a nem hétköznapi, kisérteties, bizarr, történeteket olvass Poe-t:)

25 L


Nem vagyok Dark-os:D

2012. nov. 19. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Pl.:

- Hemingway.

- Vörös és fekete (van, akinek nem tetszik, én szerettem)

- Goriot apó (én pl. ezt nem kedveltem, de ki tudja, miylen az ízlésed)

- Bánk bán

- Csongor és Tünde

- Arthur Miller: Az ügynök halála

- Dürrenmatt: Fizikusok.

2012. nov. 19. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!