Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » SOS! Hogyan rajzoljak karikatú...

SOS! Hogyan rajzoljak karikatúrát a 2éves öcsémről?

Figyelt kérdés

Szeretnék karikatúrát rajzolni,mert ezt találtam ki karácsonyi ajándéknak anyának. A rajztudásommal nincs gond,művészeti suliba járok,de valakit kérek segítsen hogy kell karikatúrát rajzolni,mert se youtube-on nincs értelmes videó,se a suliba nem tanulunk ilyet..

Aki esetleg tud,tudnék képet küldeni,h mégis vázoljon fel nekem valamit ami alapján elkezdhetem a rajzot.


Előre is köszönöm :)



2012. nov. 18. 15:53
 1/7 anonim ***** válasza:

a karikatúra lényege, hogy a rajzolt arcban ábrázolod a belső tulajdonságokat, és a jellegzetes vonásokat felnagyítod (pl. nagy orr, fül)

kapsz is egy gyurcsány ferenc karikatúrát, ez jól bemutatja a karikatúra lényegét és az ábrázolt személyt is : [link]

2012. nov. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
és kifelejtettem: a legfontosabb, hogy az egész absztrakt és humoros legyen.
2012. nov. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszönöm. :) A lényegét értem. De hogy kezdjem el megrajzolni? Mi folyton portrét rajzolunk és egy beállítást is realisztikusan kell megrajzolnunk.. nem erősségem a torzítás :D
2012. nov. 18. 16:04
 4/7 anonim ***** válasza:

Gyerekről nem szoktak karikatúrát rajzolni! Eleve nehéz gyermekarcot rajzolni, mert lágyak, kevéssé karakteresek a vonásai. A karikatúra pedig az illető jellemét is ábrázolja, márpedig egy babának még az sincs.

Készíts inkább egy pasztellképet vagy egy akvarellt róla, és kereteztesd be szépen. Én a helyedben csinálnék róla egy halom fényképet miközben játszik, eszik, nevet, stb., aztán a legjobb alapján készíteném el a képemet.

2012. nov. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egyetértek utolsóval. Nincs még mit kikarikírozni rajta, hiszen baba...

Egy kedves pasztell, akvarell szuper lenne anyukádnak. Esetleg agyagszobor, anya gyermekével...

2012. nov. 20. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
szerintem nyugodtan mehet a karikatúra :) én is művészetibe járok. mondjuk ha az öcsédnek van valami különleges tulajdonsága,mondjuk sok haja van,vagy gödröcske van az arcán,akkor azt mindenképp ábrázold. a karikatúra lényege általában a rossz tulajdonságok kiemelése,kinevettetése. egy kisbabának eleve nem lehet rossz tulajdonsága,ezért ábrázold felismerhetően :)
2012. nov. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

1. HÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓSZÚÚÚÚ idő megalkotni egy JÓ karikatúrát!

2. FEJ! Rajzold meg a fejet, amin kihangsújozod a vonásokat: pl.: Egy nagy fülű emböcke rajzán óriási fülek

3. Rajzold meg amit éppen csinál: pl.: autózik egy dombos tájon

4. adj árnyékokat hozzá hogy a fonások kiemelkedjenek!


[link]

2013. okt. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!