Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Paulo Coelho az alkimista...

Dalmm94 kérdése:

Paulo Coelho az alkimista című könyvet szeretném megvenni/megkapni nektek, hogy tetszett?

Figyelt kérdés
2012. dec. 10. 23:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A könyv jó. De Coelho csak a pénzre hajt, azért ír ilyen történeteket.
2012. dec. 11. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én végigszenvedtem, számomra túl szájbarágós-erőltetett volt. Szerencsére rövid... De ízlések és pofonok.


Moly.hu-ra regisztrálj és keress rá a könyvre, na ott találsz egy csomó kritikát, kinek miért tetszett vagy miért nem.

2012. dec. 11. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
51%
Nekem tetszett. Mindenki azzal jön, hogy "szájbarágós" hát istenem, a mai kölykök alig vesznek könyvet a kezükbe, kell is, hogy érthető legyen nekik a sztori.
2012. dec. 11. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem rossz, bár a tizenegy perc jobban tetszett. De ízlések és pofonok.
2012. dec. 11. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

BOrzasztó volt, pont azért, amit mások is írnak: szájbarágós.


Én nem azért olvasok könyveket, hogy a gondolatokat, következtetéseket is a számba tegye az író - márpedig Coelho ezt csinálja. Levonja a tök egyértelműt, aztán még 3 oldalban ki is fejti. Na ilyenkor én már szét akarom verni a fejem a falon, hogy annyiba nem vesz, hogy magamtól is tudok gondolkodni.

Maradok a szépirodalomnál...

2012. dec. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"a mai kölykök alig vesznek könyvet a kezükbe, kell is, hogy érthető legyen nekik a sztori."


Ez így volt 10 éve is, meg 20 éve is meg 30 éve is... kérdezd csak meg anyukádat, nagymamádat, ők is pont ezt fogják mondani: az akkori generáció is csak panaszkodott, hogy alig vesz könyvet a kezébe a gyerek, mert minden más jobban érdekli.

Ezen nem javít az, hogy jön egy brazil fickó, aki az arcodba tolja a tanulságot. Sajnálatos módon ennél még a harry potter és a nyállájt is többet segít, ugyanis az tényleg gyerekeknek szól, és sokakat ösztönzött olvasásra. Az egy dolog, hogy ezek még COelhonál is rosszabbak, de a szempont inkább az, hogy ezeket elolvassák, és utána talán mást is kezükbe vesznek. Coelhot viszont hiába nyomod egy 10 éves kezébe, falhozvágja.

2012. dec. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
60%
Coelho egy kupac sz*r. De komolyan, alapvető igazságokat próbál nagyon művészi kabátba bújtatni és annyira nevetséges, nem tudom ki tudja komolyan venni...
2012. dec. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nem érdemes megvenni a könyveit, elég ha könyvtárból kiveszed, elolvasod, visszaviszed. Max. ha nagyon-nagyon tetszik (vagy önkínzással szeretnéd tölteni a napjaidat később), megveheted a polcra.

Már csak azért sem veszem meg, mert minek..? Itt van egy bölcsességgenerátor:

[link]

2012. dec. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Nekem ez volt ez egyetlen könyve, ami tetszett. A 11 percet el sem bírtam olvasni, annyira untam...
2012. dec. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anaiszanaisz válasza:
Végtelenül egyszerű könyv, és végtelenül jó ugyanakkor !
2012. dec. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!