Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » A magyar korona zománcaihoz...

Izidorkata kérdése:

A magyar korona zománcaihoz hasonló zománcképeket hol lehet látni?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi hogy hol készültek ezek a zománcképek és mikor? Sok honlap foglalkozik a magyar koronával, de aze gyiken sem láttam a korona zománcképeihez hasonló zománcképeket.

Pedig így tudnánk legkönnyeben beazonosítani a keletkezésének a helyét, időpontját.



2012. dec. 18. 18:28
 1/5 A kérdező kommentje:

erről van szó, egy hete tettem fel a kérdést, azóta egyetlen válasz sem érkezett. WEz azért van mert sehol sem láható a magyar koronán látható zománcképekhez hasonló kép.

A koronára azt mondják hogy két részből áll. Erre én csak azt mondom hogy sem a latin, sem a görög betűs képekhez hasonló méretű, és technikával készült kép nincs, egyelen múzeumba, vagy templomba sem.


Valaki azzal a légből kapott ötlettel állt elő hogy a korona egy ereklyetartó zománcképeinek a felhasználásával készült. Perszeaz nem zavarta hogy egyetlen ereklye tartót sem lehet látni hasonló zománcképekkel.


Szóval az amit a koronáról mondanak a hivatalos töürténészek az együgyű marhaság, amit az alternatív elméletek képviselői, az meg megalapozatlan, Semmi tárgyi bizoinyítékkal nem támasztják alá nézeteiket.


Jó lenne valami tehetséges és lelkes kutató gárdának megnézni mi is ennek a közel ezeréves "micisapkának" az eredete.

2012. dec. 20. 21:25
 2/5 anonim válasza:

[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


option=com_content&view=article&id=107&Itemid=233


[link]


tta_della_Vergine.jpg


[link]


ergine_orante.jpg


[link]


ano_III.jpg


[link]


[link]


[link]

[link]


ne,_13th_century_AD_From_Thessaloniki,_Greece_St_George_and_St_Demetrius.jp


g



[link]

2013. aug. 20. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Bocs, néhány link széttört.

Összeillesztve működnek!

2013. aug. 20. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
kössz a linkeket. nem láttam mlég ezeket a zománc képeket. Mik ezek a nagy edények? Áldozó kehelynek túl nagynak tűnnek.
2013. aug. 27. 16:43
 5/5 anonim ***** válasza:

Pap Gábor művészettörténész sokat foglalkozik a "micisapkával"... Szerintem alapos és hiteles.

Keress rá, a Youtube-on sok előadása van.

2014. ápr. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!