Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mi van ha olajfestéket LENMAGO...

Mi van ha olajfestéket LENMAGOLAJ-jal hígítom?

Figyelt kérdés

Boltban vásárolt lenmagolajjal ha hígítom az olajfestéket, milyen hatása lesz? gyorsabban/lassabban szárad majd , vagy fakít, vagy csillogást ad a festéknek stb..


Hidegen sajtolt lenmagolajról (ét és salátaolaj) van szó.


próbáltam hígítani egy kis festéket és jól lesz szerintem lol :D



2013. jan. 3. 16:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Az olajfesték eleve lenmagolajat tartalmaz.
2013. jan. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egy lenmagolajops olajfestéket kapsz amúgy meg 2/3 arányban tartlamaz az olajfesték lenmagot szóval egy hígabb levet kapsz!
2013. jan. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem értelek. Azt ugye tudod, hogy ennyi pénzből már rendes, 100 ml-s kencét is vehettél volna?

Egyébként el fogod vele b*szni a festményeid, ha már nem tetted meg. A lenmagolaj önmagában nagyon lassan szárad (3-8 nap), és erősen besárgul száradás után. Ezért hideg és meleg sajtolják, préselik, utána víztelenítik, nyálkátlanítják, fehérítik és savtalanítják. Hogy érthetőbb legyek: nem csak a sznobok kedvéért megy végig ekkora procedúrán.

Tudom régi a kérdés, de ténylegesen a többi, hasonlóan 'vállalkozó kedvűeknek' szántam válaszom. Szóval gyerekek: ne kontárkodjatok megfelelő szakmai tudás nélkül. Festőszereknél meg pláne ne adjatok alább, csak szívtok vele. Tapasztalat.

2013. máj. 22. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!