Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szerinted melyik a legjobb/nek...

Szerinted melyik a legjobb/neked ki a kedvenc magyar költőd (indokold meg válaszod), melyik költő (ket) t ajánlanád egy 18 évesnek?

Figyelt kérdés

2013. jan. 5. 17:35
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Nekem József Attila a kedvencem, mert nagyon jó témái vannak.
2013. jan. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim válasza:
100%
Egyértelműen Ady Endre! A válasz: a különcsége miatt.A versei elsőre furcsák voltak, de egyre jobban megszerettem. Úgy tudom, hogy a legtöbb versét spiccesen írta, azt mondta, csak úgy tud jó verset írni ha már nehéz a feje a bortól. A munkássága is nagyon tetszik. Átköltözteti az akkori Nyugat szellemét Nagyváradra késöbb pedig Pestre!
2013. jan. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
Világéletemben romantikus voltam, és szerettem Petőfi költészetét. Bár mostanában inkább Adyt ajánlanám, de nem biztos, hogy valaki 18 évesen megérti, én például akkoriban utáltam, mert nem értettem.
2013. jan. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
7%
Rejtő Jenőtől bármit! Amit az előzők írtak, azt sose fogja elolvasni.
2013. jan. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
14%
Ja ,ha költő akkor nem írtam semmit.
2013. jan. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Hehe, köszönöm szépen, tudniillik, Rejtő nagy kedvencem, olvastam tőle párat, csak az a baj, most érettségi időszak közepette kicsit nehéz hosszú dolgokat olvasni. Most pl. az Iskola a határont olvasom Ottliktól, bár sajnos a fennavló tudja mikor fogom befejezni sajnos... Azért kérdeztem költőket, mert egy vershez kevesebb idő kell, és viszonlag a mondanivalója is igen nagy. Nekem két nagy kedvencem József Attila és Ady, viszont nem biztos, hogy mindig megértem azokat az érzéseket amit megfogalmaznak úgy, ahogy kéne.
2013. jan. 10. 18:47
 7/28 A kérdező kommentje:
Pfúúú...elnézést a sok helyesirási hibáért és hülye fogalmazásért, elfelejtettem átnézni mindazt amit irtam. Köszönöm a megértést.
2013. jan. 10. 18:49
 8/28 anonim ***** válasza:
91%

Nekem Tóth Árpád a kedvencem, de azt tudom, hogy ahhoz, hogy vkinek ő legyen a kedvence, elég sajátos lelkivilág kell, amolyan finom, művészi módon álmodozó és depressziós, pesszimista.

Egyébként én még József Attilát szeretem nagyon, döbbenet, milyen elemi erővel tudta saját magából kiírni az érzéseit, frusztrációit. Pl. A Tiszta szívvel teljesen egyszerű, de oda pont az a nyers egyszerűség kellett.

2013. jan. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Indok nélkül a kedvencek: Tóth Árpád, Heltai Jenő, Kosztolányi Dezső, Szabó Lőrinc.


Szembemegyek a tömeggel, mert én például Petőfit mindig is túl egyszerűnek, unalmasnak tartottam, Adytól a hideg rázott, nekem túl mesterkélt és JA sem fogott meg soha igazán. Mindannyiuk költészetéből ki tudnék emelni néhány alkotást ami hatott rám, de összességében nem szeretem őket.

2013. jan. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
József Attila! Jelentőségteljesek és mindig aktuálisak a témái. Mindenkinek többet kéne József Attila-verseket olvasni, és komolyan el kéne gondolkodnia az embereknek a versein. Megváltozna, jobbá válna a világ.
2013. jan. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!