Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mi a véleményed a versemről?...

Mi a véleményed a versemről? Mit gondolsz ez alapján rólam?

Figyelt kérdés

vers mindegy kinek


láttam amit más nem lát

éreztem a nyomor szagát

hátamon süvített a szél

arcomra fagyott a dér


talán csak álmodtam de

céltalanul bolyongtam

merengtem és éreztem

ahogy befásult az életem


karnyújtásra volt

de mégis oly távol

elérhetetlen a mámor

megrészegít és megőrjít

a mélyben tátongó üresség


rövid és tudom, hogy nem épp a versírás szabalyainak megfelelő... elég lehangolt voltam és akkor próbáltam meg kiírna magamból. ha elolvasod mit gondolsz róla? milyen embernek látsz ez alapján? mit érzek vajon? ha van egy kis időtök légyszives írjatok már róla. nem feltétlenül kell it elemezgetni, bár aki gondolja megteheti. minden jót sziasztok.



2013. jan. 5. 19:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen gagyi vers, tele közhelyekkel.
2013. jan. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha segített rajtad, hogy kiírtad magadból, akkor megérte megírni. Amúgy nem.
2013. jan. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Azoknak üzenem, akik legagyizták, hogy más költők még ilyet sem tudtak néha megfogalmazni. Nekem tetszik, jó ritmusa van, jók a rímek.
2013. jan. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

sajnálom, hogy ilyen érzéseket kellett megélned, de a vers nagyon nem jó mint vers

de ha neked segített, hogy jobban legyél, akkor végülis volt értelme

nagyon ne erőltesd a versírást, max magadnak, ha jól esik

2013. jan. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
az első versszak tetszett
2013. jan. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Kösz mindenkinek, aki írt! Annyit rosszul írtam, hogy nem a mélyben tátongó üresség, hanem a Lelkem mélyében tátongó üresség. Nem akarok költő lenni vagy ilyesmi, tényleg csak azért írtam, hogy kiírjam magamból és sikerült is. Szerintem az lehet a gáz, hogy én tudom, hogy mit mire értek a versben, de azt már nem sikerült úgy leérnem, hogy átérezzétek ti is. De majd másolok be több versed csak meg kell keresnem a régi telefonomat mert annak idején abba pötyögtem be, ha rossz kedvem volt.
2013. jan. 5. 19:56
 7/11 anonim ***** válasza:

a vers nem igazán tetszik, de lényegében annyira kifejezi az ürességed, hogy az már paradoxon:))

tényleg nagy ürességet érezhet az, aki végső elkeseredésében sablonokból összeállított verssel próbálja kompenzálni az ürességét.

2013. jan. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Jobb lehetett volna, ha az első versszakban olyat írsz, ami nem csak szomorúságra, elhagyatottságra utal, hanem valamit jelképez is. (szimbolizmus)

Ez tényleg csak abból a szempontból jó, hogy kiírtad magadból, amit ki akartál. Legközelebb próbáld meg jobban kifejezni az érzelmeid, ne csak közhelyekkel.

2013. jan. 30. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
"más költők" akik még ilyent sem tudnak megfogalmazni, azok sem költők.
2013. jan. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Újra elolvastam, ici-picit kezdett olyan érzésem támadni, mintha már átérezném a verset, bár ez nem jelenti azt, hogy jó. Nem meggyőző. Esetleg, talán ha valami célszerű címmel elláttad volna, dobna valamit, más benyomást keltett volna, de akkor sem.

Nem csak a közhelyesség, de nem fonódnak össze a sorok, összevetett, mintha kihánynád magadból az érzelmeket, ennyi, se logikája. Pl az első két sorból az az érzésem, mintha valami mesélésbe, nosztalgiázásba kezdenél, arról amit más el se tud képzelni, de ennek ellenére utána sablonos szövegekkel jössz.

Gondolom nem vagy irodalom szakos vagy ilyesmi, de kell az elméleti rész egy jó vershez alapnak, nem tesz eleget csupán a valódi érzelem.

Az ilyen magán versek talán érdekesek barátok körében, akik beléd látnak, nem felvágni vele másnak, annak reményében, hogy majd meg dicsérik, ebből az látszik, hogy felszínesen piszkálod a költőiség fogalmát, amit nem kedvelek, talán még azzal sem vagy tisztában hogy milyen a jó vers, nem látsz bele a versekbe, talán te is olvastál valami felkapott irományt, ami összevetett volt a szemedben mert nem értetted, így azt szűrted le belőle, hogy "te is tudsz ilyent".

2013. jan. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!