Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ezt ( és ilyen) képet valaha...

Ezt ( és ilyen) képet valaha is le tudok majd ilyen szépen rajzolni vagy ne is fáradozzak?

Figyelt kérdés

[link]


2 hete próbálom lemásolni kézzel és napi 2-3 órát gyakoroltam, de rohadtul nem jömn össze.

Most mondják, hogy van aki tehetséges a rajzoláshoz, azokból lesznek a grafikusok, festők stb.

De nekem egy ismerősöm aki járt grafikus egyetemre (asszem van ilyen) azt mondta, hogy vannak akik tényleg tehetségesek, de az kb 1-2%-a az embereknek, akik meg szépen rajzolnak, azok ki***ottul sokat rajzolnak, és már elértek egy szinte, hogy egy ilyet megrajzolnak, mondjuk 5-6 próbálkozásra.


Gondoltam, hogy ez egy nehéz rajz, kezdjem könnyebbel, de azokkal meg mit érek?

Én ilyeneket akarok rajzolni. És ha ilyennel kezdem, hamarabb belejönnék a szép rajzolásba nem?

Az arcával kezdem mindig, vagyis a fejvonallal, és a szemmel folytatom. Már a szemet annyit gyakoroltam, hogy van 1-2 rajzom ami szép lett. De pl a szemöldök meg ajak, nem megy egyáltalán...

Már kezd elmenni a kedvem a rajzolástól.

Most tényleg kell a türelem, és kitartás, vagy ha 2 hét alatt nem megy, ne is folytassam, inkább töltsem mással az időm?



2013. jan. 9. 18:32
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
nincs kép
2013. jan. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Itt nincs.... A linken van.
2013. jan. 9. 18:47
 3/7 anonim ***** válasza:
Alap, hogy először vázold fel a teljes rajzot, és csak aztán kezdd el kidolgozni a részleteket. De jobban járnál, ha rajztanfolyamn fejlődnél fokozatosan, mert így csak frusztrálni fog hogy nem sikerül.
2013. jan. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
bocs,de nálam a link nem mükszik
2013. jan. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
nem működik a link
2013. jan. 10. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

[link]


gondolom ezt akartad linkelni.


2 hét alatt elég nehéz igy rajzolni. jo egy jobb agyféltekés tanfolyamon megtanulod hozzá az alapokat de ahoz is gyakorolni kell. ami nálad nem gond amint látom. hány éves vagy egyáltalán? meg tudsz valami oylat rajzolni ami ennél egyszerübb, probáltad már? mert ha ez életed elsö igazi rajza akkor ki kell ábránditsalak ehez még tul korai. megértem hogy unalmas az egyszerübb de akkor is kell egy alap....

2013. jan. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

én nem látom a képet, nem jó a link, de a rajzolás nem megy egyik percről a másikra. szerintem (és most gonosz leszek) NEM tanulható.

ha valakinek van egyfajta látásmódja és kézügyessége, akkor a rajztudás FEJLESZTHETŐ. de van, akinek millió óra után sem fog menni.

a jobbagyféltekés izékben nem hiszek, szerintem egy nagy lehúzás...

én kicsi korom óta rajzolok, anyám szerint mikor meg tudtam fogni a ceruzát, köröket rajzoltam, amikor más gyerek még csak húzkodja a papíron. ennek ellenére nem érzem hűdejónak magam. elsős koromban a tanáraim vették észre, hogy egész jól megy, rajzszakkörös lettem meg minden. amióta másik suliba járok, ráadásul most már rajzunk sincs, csak otthon fejlesztgetem magam.

pl. sosem tudtam embert rajzolni. nem ment, nem szerettem, ördögi kör. de úgy fél éve elhatároztam, hogy csakazértis. én másolni szoktam először, aztán jó sokáig ugyanazt rajzolni. minden nap (én suliban, unalmas órákon csinálom... amikor úgy sincs más). és egy idő után már nem kell másolni, mert benne van a kezedben. és ilyenkor jön a fantáziád. innen tudsz fejlődni.

ha nagyon akarod, ne add fel, ne keseredj el, mert egyszer nem sikerül... és nem kell könnyebb rajzzal kezdeni. inkább fuss neki újra. és újra.

kitartás, sok szerencsét!

2013. jan. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!