Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Irodalom kedvelők, költészet...

Irodalom kedvelők, költészet szeretők segít enétek? Kosztolányi Dezső Rózsaszín lámpa című versének első versszakát nem tudom értelmezni. A többi megy, de az első nem sikerül. Valakinek valami ötlete?

Figyelt kérdés

itt az eső versszak:


Minden fővárosban

lángol a ködből,

a harmadik vagy negyedik emeletről

egy rózsaszín lámpa.



2013. márc. 2. 22:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem hirtelen a köd fénytörése miatt létre jövő rózsaszín fényjutott eszembe.


De, lehet, hogy mélyebb jelentést is illő lene felfedeznem benne.

2013. márc. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha nem értetted ezt a pár sort,lehet a többi sem világos:)

Próbálok ötletet adni-e pár sorra : A telítetlen vörös a rózsaszín.A világon minden fővárosban léteznek,("lángol a ködből")-kitűnnek az ilyen "házak".

2013. márc. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyes is jól gondolkodott a fénytöréssel kapcsolatban,mivel a piros fény ködben rózsaszín....
2013. márc. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget! Én nekem is az első válaszoló felvetése jutott eszembe. A másodikra azonban nem is gondoltam és valóban helytálló az is!:) Egyébként a vers többi részét értem, csupán abban nem voltam biztos, hogy az első versszak impresszionista jellegre törekszik, tehát egy bizonyos pillanatnyi természeti jelenséget (a reggeli ködben megtörő napsugarak rózsaszínnek tűnését) akar megragadni és ábrázolni, vagy inkább szimbolista jellegű és valami képzettársítást, asszociációt kéne benne felfedeznem.

Köszönöm a válaszokat!

2013. márc. 3. 09:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!