Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Fotósok! Mit jelent az, hogy...

Fotósok! Mit jelent az, hogy valaki fotogén? (lejjebb)

Figyelt kérdés
Sokan azt mondják, hogy az igazi arcunkat nem a tükörben láthatjuk, hanem egy fényképen, mert a tükör torzít, a fotó viszont valód képet ad. De akkor ha a fénykép adja a valós képet, a tükör meg a hamisat, akkor mi értelme van ennek a fogalomnak, hogy valaki fotogén? Most ha nincs különbség a fényképen lévő és az "élő" arcunk között, akkor valójában a nem fotogén emberek szimplán nem szépek, és azért nem lehet róluk jó fotót készíteni? Vagy valóban vannak, akiknek az arcát szinte teljesen máshogy mutatja a fénykép, mint ahogy a valóságban kinéz, vagy minden képen másképp fest? Ha ez létezik, akkor mi az oka? És miért mondják sokan, hogy ez hülyeség, mert a tükör hamis a torzítása miatt, és a fényképen lévő arcunk az "igazi"?

2013. márc. 12. 15:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a mondást én inkább úgy értelmezem, hogy egészen más arckifejezést vágsz, amikor a tükörbe nézel, mint amikor egy jó szemű fotós esetleg akkor kap le, amikor te nem látod. Olyan arcodat láthatod ezáltal, amit sosem, és ez sokszor szebb, kifejezőbb, mint a tükörben látott kép.


Olyasmi ez, mint amikor a saját hangodat visszahallgatod egy videó- vagy hangfelvételről. Idegen, mégis ismerős, és rendkívül furcsa, mivel te a hangodat belülről egészen másképp hallod.

2013. márc. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

de akkor most melyik az igazi? a hangfelvétel vagy ahogy belülről hallom a saját hangomat?


a fénykép, vagy ahogy a tükörben látom magam?(zárjuk most ki a fotósokat, sminket, profin beállított fényt meg miegyebet, csak egy sima képről van szó)

2013. márc. 12. 15:42
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

Mindkettő igazi, hiszen mnidkettő te magad vagy. De mivel az esetek többségében senki más nem hallhatja azt a hangot, amit te hallasz belülről, és viszonylag kevesen látják a te tükörképedet, ezért talán a fénykép és a mások által hallott hangod az igazi. Vagy talán épp ezért a másik, hiszen senki sem ismerhet meg egy másik embert 100%-osan, még ő saját magát sem.


Nincs csak jó és rossz, fekete és fehér. A világ színes. Mindkettő te vagy.

2013. márc. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
pedig reméltem hogy nem nézek ki olyan szörnyen, mint ahogy a fotókon szoktam, hanem a tükörbeli képemet látják a többiek is (csak ugye fordítva), ami legalább normális :(
2013. márc. 12. 15:48
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudod, hogy fotóznak, akkor már eleve megijedhetsz, és a tükörképedhez hasonló arcot vághatsz. Ha ezen jár a fejed. Ha természetes kép készülne rólad, amikor épp ovlasol és arra figyelsz, vagy elgondolkodsz valamin, beszélgetsz valakivel, hidd el, nem lenne az olyan szörnyű :) Azért tartod annak, mert nem vagy megelégedve magaddal. Én sem mutatok jól a fotókon, viszont van 1-2, ami tényleg jól sikerült. Ilyenkor nem azon gondolkodtam, hogy úristen, normális fej, mert filmeznek :)
2013. márc. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
hát de sajnos múltkor pont készült egy olyan, amin írok, és nem tudtam, hogy fotóznak, de az is rossz lett
2013. márc. 12. 16:33
 7/10 Adapter007 ***** válasza:
100%

A fotogén azt jelenti, hogy olyan az alakja, fejformája a modellnek, hogy szinte minden póz jól áll neki, minden szögből lehet fényképezni, az emberek többsége szépnek látja majd a fényképen.


Viszont általánosságban az emberek döntő többségének nem minden szög, póz, stb áll jól. Ezért ő nem nevezhető fotogénnek, de lehet jó felvételt készíteni róla, ami az emberek többségének is tetszeni fog, és a képen az illető legelőnyösebb arca tükröződik vissza. Ez olyan mint pl a fodrásznál: van akinek kerek az arca, van akinek hosszúkás. Minden arctípusnak megvan milyen haj áll jól pl.


A tükröt én nem keverném feltétlen ide. De ha már ezt is behotad a képbe, próbáld ki a tükör elött, hogy szembe állsz vele, kipit elfordítod az arcod, esetlep rofilból nézed magad, döntöd az állad vagy felemeled. Minden esetben más arcformát kapsz. Mint a fotón is. Az igazi arcot arra a fejtartásra, testtartásra mondják, ami az esetek többségében jellemő rád, árulkodik a személyiségedről. Például, tegyük fel én egy komoly professzor vagyok, mindig kemény témákról beszélgetek még a magánéletemben is, a komoly, tudatos, intellektuális lét jellemez, ebben mozgok otthonosan, ez vagyok én. Ha belenevetnék grimaszolva a kamerába, és lefotóznának, nem lenne rám jellemző a kép, nem az az igazi arcom. Hanem egy komoly kép jellemezne engem.


Ne felejtsük, a fotózás is egy szakma, és borzasztó sok minden befolyásolja a "jó" képet, azt, hogy amit visszanézel neked is tetszen. Mert a valóságot fényképezskor az objektívvel, fényekkel, ruhákkal el lehet torzítani. Ezért a jó fotót csak az tud készíteni rólad egyenletes minőségben, bármikor, aki szakember. Az átlag amatőr képeken valószínű nem fogsz tetszeni magadnak, de ezt el kell fogadni. Viszont ez nem jelenti azt, hogy pl abban a pózban, amikor lefotóztak s neked nem tetszik, akkor mások nem láttak szépnek. Dehogynem. De mint mondtam, a valóságot a kamera torzítja, csak akkor nem, ha tudatos a felvételkészítés. - amúgy meg abban a szögben ahonnan a fotó készült, csak a kamera látott téged, abban a pillanatban, mindenki más más képet látott rólad, szóval még össze sem hasonlítható igazán.

Remélem segítettem, üdv

2013. márc. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
ezek szerint nem kell elkeserednek, ha meglátok magamról egy rossz fotót, mert az nem azt jelenti, hogy tényleg úgy nézek ki?
2013. márc. 13. 16:12
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem kell, hiszen mindenki szép a maga módján, amihez az illető belső szépsége csak hozzáad (ami igen is fotózható, csak el kell érni, hogy az alany megmutassa). A tükör teljesen más történet, sokkal valósabb képet ad mint egy házibuliban vakuval direktben 30cm-ről nagylátószöggel ellőtt pillanatkép. A fotográfia nem véletlenül egy szakma ( még ha sokan gondolják is, hogy Ők fotósok, nem azok, legfeljebb vettek egy olcsó 150E Ft-os belépő tükrös cuccot, ami szakértő kezekben jó lehet ugyan, de avatatlan kezekben semmit sem ér) nem könnyű valakiből a szépet és a jót megmutatni, sokszor még igazán szép és "hibátlan" emberekből sem könnyű jót, egyedit alkotni. Ne aggódj rajta! :)
2013. márc. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
huh, köszönöm a hasznos és megnyugtató válaszokat! :)
2013. márc. 13. 20:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!