Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mitől lesz valaki jó filmrendező?

Mitől lesz valaki jó filmrendező?

Figyelt kérdés

Milyen végzettség kell hozzá? Neki lehet csak úgy vágni különösebb képzettség nélkül egy filmnek? Nem igazán, ugye

És nehéz dolog irányítani egy teljes csapatot.

Milyen könyveket olvassak, filmeket nézzek, hogy legyen egy alapműveltségem a filmekhez?


2013. márc. 13. 17:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Ugyanattól, amitől jó író/ költő/ festő stb. Baromi tehetséges, remek meglátásai vannak, szituációkat nagyon jól át tud adni. Emellett alázatos, nem adja el a lelkét pénzért, tanul a 'nagyoktól', de van benne eredetiség. Ne a százhuszonötször lejátszott kliséket mutogassa. Hirtelen ennyi jutott eszembe.
2013. márc. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi, ezeket azért kb én is tudom. :D
2013. márc. 13. 18:38
 3/5 ChrisM ***** válasza:

Nézni: IMDb Top 250, olvasni: David Bordwell.


Filmet rendezni amúgy filmrendezés közben lehet megtanulni, ezt Kubrick mondta és tapasztalatból mondom, hogy igaza volt.

2013. márc. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi.

Rendeztél már filmet?

Vagy filmrendezés a szakmád?

2013. márc. 13. 18:55
 5/5 ChrisM ***** válasza:

Igen, rendeztem is és most is rendezek, saját zsebből, fesztiválra, mivel a filmtámogatás gyakorlatilag meghalt Magyarországon (kivéve reklám és TV, ott van pénz, csak az engem nem érdekel).

Filmes kommunikációt végeztem amúgy.

2013. márc. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!