Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Tudnátok mondani country-s...

Livilevi kérdése:

Tudnátok mondani country-s dallamokat, akkordokat, hangnemeket? :-)

Figyelt kérdés

2013. márc. 26. 06:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát, ami hirtelen eszembe jut...


Johnny Cash, Dire Straits, John Lee Hooker(bár az inkább blues.)


De, youtube-on beütöd, hogy traditional country music, tuti hogy ad ki ezer féle ismert, ismeretlen előadót és zenét.

2013. márc. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de én nem zeneszámokra gondoltam! XD
2013. márc. 27. 22:27
 3/3 anonim ***** válasza:

Akkor eléggé érdekesen tetted fel ezt a kérdést.


De, parancsolj: A dúr, C dúr, G dúr. ezeknek a szeptim variációi...Persze, mollban is íródtak már dalok, de azokat nem sorolnám fel.

Nem értem a problémád...

Legjobb tudomásom szerint, ha az ember ilyen zenét akar játszani, akkor lefüleli már meglévő zenékről a jellegzetes harmónia meneteket, szekvenciákat, jellemzőbb hangsorokat(pl. bluesnál gyakori a pentaton skála...)

Vagy, elmegy a zeneboltba és súlyos ezrekért vesz többnyire mit sem érő "kottás albumokat" melyben leír alapokat, de önmagában ott is kell gyakorlás, stílus gyakorlat már meglévő zenékből.

De, ez csak az én véleményem, bocs, ha nem tudtam segíteni...

2013. márc. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!