Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » A Jobb agyféltekés rajzolás...

A Jobb agyféltekés rajzolás c. könyv Betty Edwards-tól segíthet az állatok rajzolásában is?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 3. 20:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Én olvastam a könyvet és végül is minden rajzolásában segít amit látsz, tehát gyakorlatilag segít, hogy egy látott képről vagy fényképről le tudd rajzolni amit látsz.
2013. ápr. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az a 'jó' benne,hogy tökmindegy mit rajzolsz,hiszen nem lényeges maga a téma,mivel csak másolsz..
2013. ápr. 4. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az elindulásban segíthet, de abból a könyvből nem lehet megtanulni jól(!) rajzolni. Arra jó, hogy adjon egy alap látásmódot, viszont a rajzoló nem csak azt rajzolja, amit lát, hanem azt is, amit tud. A rajzolás ismeretéhez hozzátartozik a kockológia (perspektíva ábrázolás), hengeres tárgyak rajzolása (ellipszis a térben), fény-árnyék hatások ismerete és anatómia (emberi test felépítése, csontok, izmok).


Egy bundás állatot még így sem egyszerű lerajzolni, mivel a szőr elvonja a figyelmet, a rajzolónak érzékeltetnie kell, hogy alatta szilárd test is van.

2013. ápr. 5. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#2-es vagyok. Az előzővel részben egyetértve én is úgy gondolom,hogy bizony itt ott rá kell erősíteni a formára,mivel 2d képet készítünk,tehát nem a valóságot,ezért az érzet kialakulását segítenünk kell .

Aki viszont csak simán másol nem tudja,hogy hogyan lehet ezeket a dolgokat elérni.

2013. ápr. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!