Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szent Péter esernyője? (kibőví...

Szent Péter esernyője? (kibővítem lent)

Figyelt kérdés
Halii! Olvastam a könnyvet,(még nyáron.) csak azt nem tudom pontosan, hogy mikor hol volt az esrrnyő. Szòval kit hova vitte meg ilyenek. HA v.ki leirnã, megköszönném.

2013. ápr. 8. 16:46
 1/1 anonim válasza:

Hát én kötelező olvasmány ként olvastam még a suliba..

De ha jól emlékszem, akkor úgy volt hogy a fehér zsidó (az üzletelő) egy gyereket látott egy kosárba a templomnál.(Ez volt a pap uncsitesója ha jól rémlik) és ide rakta le az esernyőjét az a fehér zsidó. Milve tudható hogy mikor látta a babát szakadt az eső és azért rakta főlé hogy ne ázonmeg. Azután a paphoz került az ernyő. És a pap ezt folyamatossan használta. mikor egy temetésen elkezdett szakadni az eső akkor ez az ernyő alatt "búcsúztata" a meghalt öreg urat.. Hát bene van a lényeg :)

Remélem segítetem.

2013. ápr. 12. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!