Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szerintetek miért fontos a...

Szerintetek miért fontos a költészet?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 9. 16:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ugyanazert, amiert a tobbi muveszet. Elgondolkodtat, gyonyorkodtet, kikapcsol, stb.


Sajnos iskolaban mindenkit elijesztenek ettol, mert "A kolto marpedig nem azt gondolta b+ ami neked eszedbe jut rola! Elegtelen lehulhetsz.".

2013. ápr. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

A művészi önkifejezés egyik módja, akárcsak a rajz, a festészet, a prózaírás, vagy akármely más művészeti ág. Ezenkívül az alapműveltségnek is része, aki nincs otthon benne, annak ugyanolyan hiányos a műveltsége, mintha bármely más művészeti ág klasszikusait nem ismerné.

Hozzátenném még azt, hogy a SZÍNVONALAS költészet fontos. Sajnos manapság költészetnek titulálják azt is, amikor egy kiskamasz pillanatnyi szerelmi bánatában egymás alá böfög pár sort, amelyek közül egy-kettő véletlenségből rímel. Az ilyennek maximum önkifejezési szempontból van értelme, merthogy művészi értéke az ilyesféle "verseknek" az esetek 99,5%-ában nincs.

2013. ápr. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Többek között az elvont gondolkodás képessége az, ami az embert az állatvilágból kiemeli. Művészetek nélkül lehet élni, de nem érdemes. Eme igazságra viszont, csak azok eszmélnek rá, akik már belekóstoltak a művészetek világába..A bűnözéshez, háborúkhoz az erőszakhoz stb. egészen más a viszonya egy érzelmekben gazdag emberfőnek, mert, az empatikus képességét segítik elő ilyen ismeretek.Aki ismeri Dante Isteni színjátékát, Goethe Faustját, Madách Ember tragédiáját, nagyon kis valószínűséggel fog művelt fiatal nőket megölni, vagy súlyosan összeverni.(Természetesen nem pszichopatákról beszélek...)
2013. ápr. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Miert fontos ? nem jo a kerdes , latszik keveset olvasol. Fontos enni , fontos jarni , fontos dolgozni stb,stb. A kolteszet nem " fontos " az szukseges annk aki megirta , es aki elmerul egy szep kolteszetben , amit nem eszunk , nem iszunk, hanem elmerulunk es elgondolkodunk valakinek a lelkivilag , es jobban megismerjuk onmagunkat is ,megbekelunk a villagal .
2013. ápr. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
A költészet tényleg nem fontos, de hozzá tartozik az általános műveltségünkhöz. Megfogalmazza azt, amit te nem tudsz elmondani, kifejezni, akkor amikor bánat ér, vagy éppen akkor amikor boldog vagy.
2013. ápr. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A költészet, mint a művészetek többi ága az alkotó érzelmi állapotáról, adott hangulatáról készít egy pillanatfelvételt. Lényegében egy érzelmi fényképről van szó, amiben ugyanúgy lehet gyönyörködni, ugyanúgy át lehet élni, mint ahogy az illető megélte azt az adott pillanatot. Ez a szép benne! Ha valami nagyon megfog, akkor írj egy verset róla. Tedd el és évek múlva vedd elő... Meg fogsz döbbenni, mennyire képes visszaadni azt az érzelmi állapotodat, amit akkor éreztél, mikor megírtad. Felveheted életed szebb perceit videóra, de az átélt érzelmeket a a felvétel csak töredékesen adja vissza. Erre jó pl. a művészet.

Én pl. ezért szeretem a költészetet - nem az iskola vagy a társadalmi elvárások miatt. - Vallom, hogy az ember nem majom, hogy utánozza folyton a többi embert. Legyen egyéniség, legyen saját véleménye és saját akarata, tervei, kiforrott világnézete. De ettől a művészeteken keresztül a másik rejtett érzelmeinek megtapasztalásával nyugodtan fejlesztheti azokat - hasznára válnak és segít neki valahol jobban megérteni a világot, a harmónia lényegét...

2013. ápr. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Zentai Mitama válasza:

ha elovasod a következőket, talán közelebb kerülsz a válaszhoz...

[link]

/ Költészet - mint valóság és álom /

"A valóság egyre távolabb kerül a mai világ emberétől, mintha valami virtuális térben létezne a média, a magazinok és egyéb irányított elvárások konstituált világában. S hogy ez mennyire így van, az abból is látszik, hogy a költészet, a vers iránt oly nagymértékben csökkent az érdeklődés, mint még sohasem. Furcsa képzettársításnak látszik ez a talán, de nagyon is alapos megfontolás vezetett hozzá, amelynek kiindulása az a gondolat, hogy a vers a legmélyebben azonos a valósággal. Ez természetesen összefügg a költészet lényegével, tágabb értelemben a művészet lényegével, vagyis azzal áll nagyon is szoros kapcsolatban. "Mi tehát a művészet?" - tesszük fel a kérdést Weöres Sándorral, aki nagyon szép és okos választ fogalmazott rá: "Szépséggé rögzített emberi megnyilvánulás..."1, amelyben mind a négy szó önmagában is jelentős: szépség, rögzítés, emberi és megnyilvánulás. Kezdjük a szépséggel.


Nem kell ahhoz a múlt jelentős filozófusait vagy gondolkodóit faggatni, hogy érvényesnek fogadjuk el Umberto Eco által megfogalmazott gondolatot: "...léteznek dolgok, amelyek szemlélésében a hozzájuk fűződő vágyunktól függetlenül is gyönyörűségünket leljük."2 A szépség létezése ad biztonságot a léleknek, hitet a formák harmonikus létezésében, de egyszerre a tökéletes idea is, ami nélkül elveszettek lennénk - mert vonatkoztatási pont nélkül kibillen a világ egyensúlya."



József Attila írta: "Nem szükséges, hogy én írjak verset, de úgy látszik, szükséges, hogy vers írassék, különben meggörbülne a világ gyémánttengelye."


Babits pedig azt:

"Mindenik embernek a lelkében dal van

és a saját lelkét hallja minden dalban.

És akinek szép a lelkében az ének,

az hallja a mások énekét is szépnek."

2013. ápr. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 sZamu válasza:
0%
Szerintem nem fontos.
2013. ápr. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Felugro válasza:
Egyáltalán nem fontos. Csak van és kész!
2013. ápr. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 nicola73 ***** válasza:
A Költészet fontos,főleg a mai időkben mikor mindenki csak rohan, az okos telefonját nyomkodja a metrón. Néha nézem az embereket és minden harmadik ember a telefonját nyomkodja ahelyett hogy fogna egy könyvet és olvasná. Egy jó vers kikapcsol, elgondolkodtat és örömet okoz. Nekem József Attila a kedvencem.
2013. ápr. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!