Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Erről a versről vélemény?

Erről a versről vélemény?

Figyelt kérdés

Tegnap feltettem egy verset, azóta írtam újat. Továbbra sem akarok ezzel foglalkozni, csak érdekel a vélemény.


Ez így nem mehet tovább!

A hazugság aljas köntösét le kell vetni végre!

Még nem állok odább!

Ezt a harcot meg még meg kell vívnom érte!


Még a bánat belül nem rág!

Csak szeretném tisztán látni, mit akar.

A kín még engem nem vág!

De ő előlem oly sok mindent takar.


A világ még egyben áll!

De a pusztulás berágta magát közénk.

Az öröm még nem száll!

De a sötétség borítja arcát fölénk.


Az élet egy romos vár!

Ha ő nem szeret, szétesik a világ,

Ha nekem csak ennyi jár,

Hát eltűnhetsz TE fekete virág!


2013. ápr. 11. 23:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Kicsit olyan, mintha egy Petőfi és egy Babits verset elegyítettünk volna. Tetszik
2013. ápr. 12. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Jó!

a lüktetés (ami a versnél nagyon fontos) sokszor jobb, ha a rímelő sorok szótagszáma megegyezik.

a 2. sor hosszú, talán jobb lenne(nem kell túlmagyarázni, a hazugság mindig nagy baj - talán minden baj mélyén ott lapul)

* A hazug köntöst le kell vetni végre! *

meg még meg -lehet, hogy nem szerencsés -bár egy zaklatottságot kifejez, lehet, hogy jó.. vagy:

*Mert ezt a harcot még meg kell vívnom érte!*

2013. ápr. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Jól írják. A keresztrím jól csattan, a folyamatos, monoton egyszótagos "B"-képletű "á" betű generálja a feszültséget ezerrel. Király!

Írhatsz még kérdésben is, privátban is!

2013. ápr. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Rossz.
2013. ápr. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Túl sok a felkiáltójel. Nem tudom elképzelni, hogy valaki végigkiabáljon egy verset. Épp a hatásából veszít(het) emiatt. Még Babits Fortissimojában sincs ennyi, pedig ismereteim szerint az a magyar irodalom egyik legindulatosabb költeménye.
2013. ápr. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Tényleg. Elég az első és az utolsó ! -jel
2013. ápr. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Közhelyes szöveg, zéró tartalom. Na és hol vannak a költői képek, amik a szöveget verssé teszik? Attól, hogy valami rímel, még nem vers!

Babits és Petőfi... el ne hidd! Ha szeretnél valamikor majd jó verseket írni, mert érzed magadban a tehetséget, olvass sokat és írj sokat. Egyszerűsödj, így nemesedik a mondanivalód is.

2013. jún. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!