Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » "A gyűlöletet nem eszi meg a...

"A gyűlöletet nem eszi meg a rozsda" - Mit értett ez alatt Gárdonyi?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 12. 12:24
 1/7 anonim ***** válasza:
60%
Ezt nehezen fogjuk megtudni, mivel az író már nem él. Én úgy értelmezem, hogy ha van egy le nem rendezett ellentét és ennek gyűlölet az eredménye, akkor csak az idő múlása ezt nem fogja megoldani.
2013. ápr. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mit nem értes ezen? A rozsda korrodálja, tönkreteszi, eltűnteti az anyagokat. Idővel. Tehát a gyűlölet nem tűnik el csak úgy, magától, az idővel.
2013. ápr. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én ezt úgy értelmezem, hogy a gyűlöleten nem segít az idő sem, magától nem múlik el.
2013. ápr. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a vasat megeszi a rozsda, elfogy az idő során, de a gyűlöletre nem hat így az idő, az pusztán az idő múlásával nem fogy el. Azon dolgozni kell -átfordítani megértésbe-szeretetbe.
2013. ápr. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Kései Sirató ***** válasza:
A fémeket megeszi a rozsada. Kivéve a nemesfémeket, amelyek tartósak. Tehát a gyűlölet tartós, nem semmisül meg magától.
2013. ápr. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is így értelmezem, hogy a gyűlölet nem múlik el idővel magától. Bár nem teljesen értek vele egyet, szerintem elmúlhat. Bár nem tudom, még sosem gyűlöltem senkit úgy komolyabban.
2013. ápr. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
2-es válaszoló: addig okés hogy a rozsda korrodál meg minden csak kíváncsi voltam arra hogy mennyire lehet "köríteni" ezt a mondatot ha érted mire gondolok. Ja és köszönöm hogy válaszoltál meg a többi hozzászólónak is.
2013. ápr. 12. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!