Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Az ismert papírírószer boltok...

Az ismert papírírószer boltok közül hol érdemes "nagy bevásárlást" tartani?

Figyelt kérdés

grafikus vagyok/leszek. Utolsó évem lesz és szeretnék venni jó pár dolgot, mert nincs....

Akvarell színesek (lehet tömb is, az gazdaságosabb, de volt egy készletem, az nagyon rossz minőségű volt)

Porpasztell

akvarell papír

A/2-es papír (elég sok)

A/2-es mappa (cipzáros, vagy a klasszikus is jó)


2013. máj. 21. 21:52
 1/8 anonim ***** válasza:

papírt: a Rumbach S utcából - sok fajta van, íves, a kért méretre vágják - talán a legkevésbé drága.

[link]

színes: Derwent Watrecolour-t vegyél, egyesével, amilyen szín kell, az jó (Nagymező u, művészellátó)

2013. máj. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Akvarell ceruzára gondolsz? Porpasztell kréta vagy ceruza?
2013. máj. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

kréta és akvarell ceruza tömböm volt. az egész ceruza akvarell, egy deka fa sincs benne... gazdaságosabb és eltörve sincs vele probléma. elejétől a végéig felhasználható, viszont rossz minőségű volt nekem. hiába volt 4-5 ezer ft.

egyszerűen zsírkréta állaga volt, undorító volt vízzel használva...

ezért ceruza kéne, de az meg nem gazdaságosabb, viszont tudok választani, több márka, készlet és ár közül.

jó lenne, ha valaki segítene, mert nincs tapasztalatom ebben. a többiek pedig a legdrágábbat veszik... én nem hiszem, hogy faber-castell lenne CSAK a jó... a többi márka csak óvodába való?

2013. máj. 22. 09:07
 4/8 anonim ***** válasza:

mondom, hogy Derwent Watercolour -t vegyél,az jó, nagyon finoman elfesthető, a színek keverhetők

[link]

(még a Ferenciek terén az Ápiszban vettem, de amióta megváltozott,Pirex lett, az nem jó, baro drága. De van a művészellátókban)

[link]

2013. máj. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A Derwentről én is jókat hallottam,de nem próbáltam. Az igazság az,hogy én csak vázlatoláshoz használom a ceruzáimat,meg aláíráshoz,mert elég hamar átszoktam akvarellnél a festésre ,pasztellnél meg a kréta használatra.

Pasztellben vannak keményebb kréták. Én mondjuk nem az aprólékosságra törekszem,ezért nem kombinálom a krétát a ceruzával,de van aki úgy használja. Csak elég drága dolog a pasztellezés, főleg ha kréta+ceruza kombinációt akar valaki minőségi szinten. Az olcsóbb kréták túl sok kötőanyagot tartalmaznak , a legalja az meg nem pigmentet,csak csínanyagokat. A pigment a drága,meg a márka:) Akvarell ceruzát úgy használtam,hogy megrajzoltam és helyenként belehúztam vizes ecsettel,de utána rámenni nem volt túl jó ceruzával. Ez nem tetszett. Lehet én voltam a béna,de a festékkel nincs ilyen gondom,ezért leszoktam róla. Ráadásul az akvarellpapír amúgy se szereti,ha nedvesen dörzsölgetik a felületét..

2013. máj. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
színanyagot akartam írni:)
2013. máj. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Derwent Watercolour tömbös ceruzám volt.

minősíthetetlen!!! A tanárok is mondták, ilyen ocsmány zsírkréta minőséggel még nem találkoztak

2013. máj. 22. 14:52
 8/8 anonim ***** válasza:

[link]


Szerintem akkor vegyél itt mondjuk 2-2 db Bruynzeel és Prismalo akvarell cerkát. Azonos színeket mindkettőből. Pl lila-narancs vagy ilyenek és akkor látod melyik mennyire intenzív és keverhető.

2013. máj. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!