Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Létezik olyan szakma, hogy...

Létezik olyan szakma, hogy filmtörténsz? Aki nem rendez, készit filmeket, hanem filmelmélettel foglalkozik? Ugyanúgy mint aki művészettel foglalkozk, s művészettörténész?

Figyelt kérdés
2013. máj. 29. 22:33
 1/6 sándorjános ***** válasza:
Vannak, aki filmművészeti akadémiára jár, vagy színészetet, vagy médiából akar diplomát az mindenképp tanul filmelméletet és filmtörténetet. Persze ez jóval rövidebb, mint a normál értelemben vett festészet, szobrászat, építészet, vagy zene tanulmányozása, de ők megvizsgálják a filmeket jelenetről jelenetre és szimbólumkészletüket is kielemzik. (pláne, ha egy mesterműről van szó), bár rájuk kisebb az igény az országában, mint általában véve a művészettörténészekre, de ha van mellette kritikusi (esztéta), média, vagy művészettörténet végzettséged elég kapós meló.
2013. máj. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Én filmelmletet szeretnék nagyon tanulni, amúgy szenvedélyesen érdekelnek a művészetek, jövőre szeretnék jelentkezni Eltére, de két emeltet raknom kell, hogy meglegyenek a pontjaim...

de lehet művészettörténet szakra megyek, de a film nagyon érdekel...amúgy nő vagyok

Azért érdekel, mert én nem akarok rendezni filmet stb...vagyis nem tudnék irni...de az elméleti rész nagyon érdekel,és nem tudom hogy ebből meglehet e élni, főleg nőként.

2013. máj. 29. 22:48
 3/6 anonim válasza:

médiából nehezen fogsz megélni, hacsak nem vagy nagyon jó., azért vitték fel ennyire a ponthatárokat, mert túl sokan vannak, akik médiára mennek, és nincs szükség ennyire.


nézz meg pár dán dogmás filmet, a dühöngő ifjúságot a NAGYTÁST :D stb.


a régi filmeket én végigszenvedem, élvezhetetlenek. mert nem elég, hogy megnézed, oda is kell figyelned. a vágásokra, az effektekre stb. és a legrosszabb az, amikor rájössz, hogy valójában a rohadt nagy semmit akarta mondani a rendező a filmmel.

hhallottam olyat, hogy média szakon olyan filmet nézettek, ami arról szólt, hogy van egy pasi, aki bámulja a falat. ha fel kelt, a kamera ios mozgott vele, stb. fél óráig.


ha ilyen beállítottságú vagy, akkor ne hagyd, hogy eltántorítsalak, de ez egy olyan szakma, amihez rohadt elkötelezettnek kell lenni, és szerintem aránytalanul sok időt vesz igénybe.

2013. máj. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Filmelmélet-filmtörténet szak - van ilyen.
2013. máj. 31. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
...amit a harmadik válaszoló összekever a kommunikáció- és médiatudománnyal.
2013. máj. 31. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Èn nem a médiàròl irtam....

Làttam màr a Nagyitàst...! Blow up:-)


Amùgy Ingmar Bergman filmjeiért rajongok illetve Tarkovszkij.

De nem csak ezeket a zseniket...

Szeretem a lassù és nehèz filmeket,amiknek nem egyértelmű a mondanivalòjuk.

Erről bőven tudnèk irni,de itt most nem teszem.

Szeretem a régi filmeket is.

2013. máj. 31. 17:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!