Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Tudtok nekem mondani olyan...

Tudtok nekem mondani olyan regényeket, melyek művészekről szólnak (elsősorban írókról, költőkről de esetleg más is jó)?

Figyelt kérdés
Olyan regényekre vagyok kíváncsi, amelyeknek a főszereplője, vagy valami központi karaktere művész. Elsősorban írókra vagy költőkre gondolok, de például festők is lehetnek. Olyasmi is jó, ami kitalált karakterekről szól (pl.: Balzac-tól Az ismeretlen remekmű, vagy Oscar Wilde-tól a Dorian Gray arcképe), de olyan is érdekel, amelyekben valódi karakterek vannak (mondjuk a fenti Balzac-művet ide is lehet sorolni). De mindenképpen regényről van szó, szóval nem önéletrajzról, vagy ilyesmiről.
2013. jún. 23. 17:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Láng György: A Tamás-templom karnagya - ez Bach életéről szól, tehát valódi művész, de regényként van megírva. én alapvetően nem érdeklődöm annyira a zeneszerzők iránt, ezt egyszer ajándékba kaptam, de nagyon tetszett.

Esetleg "határesetként" ide lehet sorolni a Mester és Margaritát Bulgakovtól.

csak regények érdekelnek? novellákat tudok.

2013. jún. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ecce Homo - Munkácsy Mihály életéről szól
2013. jún. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Dallos Sándor: A nap szerelmese, Aranyecset (Munkácsy)

Székely Júlia: A halhatatlan kedves (Beethowen)

El Greco (nem tudom hirtelen, ki írta)


Ezek jutottak kapásból eszembe...

2013. jún. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Alfred Amenda-Eroica: Beethoven életéről szól, regényszerű, és nagyon-nagyon jó!
2013. jún. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Jaj, köszönöm, nem is gondoltam, hogy ilyen hamar ennyit kapok! És ezek tényleg mind regények (vagy legalábbis olyasmik)? Bár tényleg elsősorban írók érdekeltek volna, olyat nem nagyon mondtatok. De azért köszi. Várok továbbiakat.

Első: mondhatsz novellákat is, köszi.

2013. jún. 24. 01:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!