Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogy kell a gessót fölkenni...

Hogy kell a gessót fölkenni úgy, hogy ne legyen bordás a felülete?

Figyelt kérdés
Próbáltam már kicsit vizezve is nagy lapos puha ecsettel,de mindig smirglizni kell utána és még akkor sem teljesen síma a felület.
2013. júl. 24. 15:38
 1/8 anonim ***** válasza:
smirglizni, kenni, smirglizni, kenni... egyre finomabb csiszolóval, amíg tükörsima nem lesz.
2013. júl. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

értem

nem nyersfára festve--farost lemezre-el is hagyható a gessó?

2013. júl. 24. 16:50
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia! nem tudom, mi kerül rá? ott az alapszíne a farostnak nem zavaró? akrilnál talán nem.. (lehet kapni alapozott farostlemezeket a művészellátókban (pl Nagymező u), nem vészesen drága.

De igazán szép (tempera,olaj) a sok rtg. gesso -közben mindig finomabb(üvegcsiszoló) csiszolóval csiszolva. Karátson Gábor részletesen leírja a trecento kori alapozást "A festés mestersége" c. könyvében (16.oldal Műhelytitkok sorozat) A több rtg lazúros festéke n átmegy a fény- és visszaverődik a tükörsíma fehér felületről és közben hozza a sok színt magával- ez volt a trecento zseniális mestereinek titka (ezek még mind temperával voltak , olaj később)

Ajánlom (könyvtár) Karátson könyveit (a másik: "Miért fest az ember") jókat ír.

Itt meg vannak tutorialok -keresgélj, hátha olyan is van a sok közt, ami a te elképzeléseidhez is jók:

http://www.youtube.com/watch?v=CoLESiad0ZI

Jó munkát!

-aa-

2013. júl. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszod:)
2013. júl. 24. 20:59
 5/8 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Ne felejtsd el, hogy a gesso hígítható vízzel és akár spaklival is fel lehet vinni a felületre, vagyis van lehetőséged a csiszolás mellett/helyett más felviteli technikát választani. Majd kiókumlálod, Neked melyik jön be.


Farostot is alapozva javaslok, bármi alá jobb az alapozott hordozó. Hisz ugye több festéket szív magába meg egy alapozatlan felület, mint egy alapozott. Egyébként erre való a gesso színezése: akrillal v. mással. Piros akrillal megbolondított gesso nagyon szép "tüzes" felületet ad, a rávitt rétegek "izzanak".


Üdv R.

2013. júl. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Szinezett gessót helyettesithetném szines akril sprével?

Mert még erre gondoltam,hogy egyenletes felületet adna és egyben annak az előnyeit is amiról írtál.

Vagy a sprék túl sötét színűek alaphoz?

2013. júl. 26. 08:39
 7/8 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Akril sprayt használj bátran, de csak akril spray alá, mást nem igazán tart meg. Megjegyzem alapozást azért is használunk, hogy a hordozó kevesebb festéket szívjon magába, szerintem anyagilag nem éri meg sprayt használni. A házi gesso olcsóbb.


Próbálkozz bátran továbbra is, kísérletezz, miegymás. Sok sikert.


Üdv R.

2013. júl. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:)
2013. júl. 26. 10:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!