Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Agyag tárgy készítésnél mire...

Agyag tárgy készítésnél mire kell figyelni?

Figyelt kérdés

Szeretnék agyagból készíteni valamit.

Kell vele valamit csinálni, vízezni, vagy ilyesmi? És hogyan kell tárolni a megmaradt agyagot?


2013. aug. 8. 23:06
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha ki lesz égetve, akkor megmintázás előtt alaposan össze kell gyúrni az agyagot, mert ha légbuborékok maradnak a belsejében, akkor kiégetéskor fel fog robbanni a tárgy. Tömörnek kell lennie.

Az agyag a kezed melegének hatására kiszárad, vizezéssel egy bizonyos fokig lehet lágyítani (teljesen kiszáradt agyagon természetesen már nem lehet ilyen módon segíteni). Érdemes tehát gyorsan haladni a megmintázással, mert a kezedben kiszárad, egyre keményebb és nehezebben mintázható lesz. Ez érvényes a tárolásra is: légmentesen lezárva, hűvös helyen kell tárolni, hogy ne száradhasson ki.

2013. aug. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Szia! Én 5 éve foglalkozok a kerámiával.

NE tartsd sokáig a kezedben mert megszárad és akkor kevés vízzel össze kell gyúrni az egészet!!! Próbáld meg egy darabból kihozni a tárgyat, ha mégis több darabból építkeznél, pl embernél középről kifelé dolgozz! Törzs , végtagok. Jól dolgozd össze a részeket! Kevés vizet vagy egyáltalán semennyit használj. Ne ragdd napra mert a nap meggyorsítja a száradási folyamatot és csak a külseje lesz kemény. Ha égetni akarod akkor ahhoz külön kemence kell. Kb 920 fokosra kell felmelegednie. Szárításra használj külön polcot , amit nem ér nap! Korongozásnál ügyelj a ráfogásnál! Az agyagot hűvös nedves helyen. neilonba kell tárolni . ( legalábbis a nagy agyagtömböket) Mi karcagról vesszük. Ha valami érdekel még kérdezz nyugodtan

2013. aug. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Amíg nincs kiégetvé addig vizzel képlékennyé lehet változtatni
2013. aug. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

[link]

ezeket szeretném elkészíteni szép sorban

persze elsőre nem hiszem hogy menni fog tökéletesen, az első inkább egy próba lesz, ezért fontos hogy hogyan tároljam


[link]

ezt vettem

mi a véleményed róla?

és sima sütőben is ki lehet égetni?

2013. aug. 10. 15:53
 5/8 anonim válasza:
Ha azt írta akkor igen. Az első linket nem értem
2013. aug. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Ok értem. Ha maszkokat akarsz akkor 1 nehéz lesz szerintem súlya meg elkészíteni is. Szerintem az ilyeneket önteni kellene . Gipsz formát kéne nézned azzal könnyebb lenne
2013. aug. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

de a gipsz öntőformát is el kell készíteni nem?

ha agyagból megcsinálom akkor az lesz a minta, és az alapján csinálom az öntőformát

2013. aug. 10. 17:47
 8/8 anonim válasza:
Szerintem vásárolni lehet gipsz alapút . Meglehet próbálni abból is de szerintem jobb a kész.
2013. aug. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!