Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Miért nem kötik rá az elektrom...

Miért nem kötik rá az elektromos gitárt a hangosításra?

Figyelt kérdés
Sokszor láttam már koncerteken, hogy az elektromos gitárhoz a zenész hozzákapcsolja a saját erősítőjét, hangszóróját, a hangosító ember meg a helyett, hogy galvanikusan kapcsolódna, egyszerűen elé tesz egy hangszer mikrofont. Van ennek valami különös oka, vagy csak hanyagságból oldják meg így?

2013. aug. 18. 07:42
 1/6 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


A legtöbb zenész ragaszkodik a saját erősítőjéhez. Egyébként a hangszermikrofonból bejövő jel a csoportkábelen keresztül a keverőpultban landol, ahonnét a koncerthangfalakba érkezik a végeredményként összekevert hang.

2013. aug. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Dobot, néha basszust, billentyűt, éneket szoktak közvetlen a PA rendszerre kötni, de gitárt soha. Kivéve, ha multieffekten keresztül csatlakozik a zenész a hangosításhoz, ami stuff tud akár hangfal emulációt is produkálni az előállított aktuális hangzáson felül. A villany gitár az a hangszer, ami önmagában hiába a világ legjobbja, meg zúz mint állat, esetleg letépi a fejed, ha csak ránézel, szüksége van a megszólaláshoz egy saját erősítőre. Lehetne ezerféle szandról beszélni, amit használ egy gitáros, de e helyett inkább javaslom nézz meg néhány videót a YouTube-on, ahol gitárerősítőket, multieffekteket tesztelnek és meg fogod érteni miért is olyan különleges, nyűgös hangszer az elektromos gitár.
2013. aug. 19. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Így van, a második jól leírja, de a lényeg nem jön át teljesen. Szóval a lényeg, hogy hozzátartozik az erősítő hangja is a teljes hatáshoz. Hogy kicsit berezonál, meg hogy doboz hangja van, hogy milyen EQ-t állít be, stb. Amúgy még azzal is szoktak játszani, hogy milyen szögben teszik oda a mikrofont, hogy éles vagy tompább hangja legyen, és hogy a hangszóró melyik részére, stb. A második azt is jól leírta, hogy egyes multi effect pedálok szimulálják ezt az effektet, ha nincs lehetőség igazi erősítő használatára.
2013. aug. 22. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Viszonylag ritka, ha a gitáros "bekötve" szól a PA rendszeren. Ebben az esetben, (bekötve) általában használunk DI-boxot. Ezek közül a jobbak tudnak emulálni 4*12" hangszórót. Változtat a hangképen, de nem lesz olyan, mint egy valódi gitáralap. A DI-box illesztési feladatot is ellát. A gitáralap mikrofonozása meg külön művészet.
2014. dec. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Sokszor láttam már koncerteken, hogy az elektromos gitárhoz a zenész hozzákapcsolja a saját erősítőjét, hangszóróját, a hangosító ember meg a helyett, hogy galvanikusan kapcsolódna, egyszerűen elé tesz egy hangszer mikrofont. "


Azért mert én, mint gitáros, azt a hangot szeretném visszahallani, azon a hangon akarok szólni, AMI az ÉN hangzásom. Na most ebbe beletartozik az hogy XY erősítőmön, az XY hangszórómmal szólok. Aki bennevan a témában, az tudja, hogy ez mennyire számít, minden kis részlet. Ha az erősítőm "kimenetére" van kötve a PA cucc, akkor a ládámnak a karaktere máris kivan hagyva a hangzásból.

Perszte, valakinek ez tökre nem számít, annak erősítő se kell, kösse rá a multieffekjét a PA hangosításra aztán heló.


De ha nekem az ÉN hanngzásom kell, erősítőm+hangfalam, akkor az a lehetőség van a legjobban visszakapnom amit hallani akarok, hogy előraknak egy mikrofont.

Szóval nem hanyagság, pont hogy ez a normális megoldás. :)

2015. jan. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Mert a gitárbak PA-ra kötve eke hangja van, egy jó csöves fejládától meg a f#sz is feláll.
2015. jan. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!