Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Aki a jobboldalt támogatja,...

Sándorjános kérdése:

Aki a jobboldalt támogatja, az rasszizmust is támogat?

Figyelt kérdés

Millió egy skinhead, meg önmagát hazaszeretőnek nevező ember a kissebbség elriasztásában látja a kiutat és többségben mind a jobbikra szavaznak. Ha én nem értek egyet a rasszizmussal, mondjuk "cigány" vagyok, akkor van-e értelme erre a párta szavazni, még ha tetszik is a program, vagy csak a rosszakaróim alá adnám vele a lovat?


(Persze tudom, hogy jobboldalinak lenni nem egyenlő a rasszizmussal, de lehet-e egy párt nem rasszista, aminek a támogatói zömében azok?)


2013. aug. 18. 17:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Még ha egy szélsőjobb párt kerülne is hatalomra, radikális megoldást nem tudna véghezvinni a cigányprobléma megoldásához, mert az EU közbeszólna.
2013. aug. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
63%

A párt maga nem rasszista , legalábbis nagy részben nem az.


A támogatói között viszont vannak rasszisták is.


Viszont a Jobbik szavazói nem sokkal rasszistábbak, mint a Fidesz vagy az MSZP támogatói.Erre vannak kutatási adatok is.


A roma kisebbséggel rengeteg probléma van.

2013. aug. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
80%

Őszintén szólva valamilyen szinten MINDEN ember rasszista. A cigány is, a zsidó is, a fehér is, az ukrán is, a német is, a magyar is, a néger is.

Hányszor kellett végighallgatnom, MSZP-s imserősök, rokonok, barátok érvelését, hogy miért nem szavaznának a Fideszre... az első indok: há' mer' az Orbán cigány. És ez érv, egy elvileg balliberális párt szavazóinál. A Jobbik sem rasszista papíron, gyakorlatilag a szavazói nagy része az.

Én is rasszista vagyok a szó szigorú értelmében. Ha késő éjjel az utcán egy 10 fős cigány banda jön velem szemben, akkor tele a gatya és átmegyek inkább az út másik felére. Ha lenne egy boltom és eladót keresnék, szinte biztos, hogy a cigány jelentkezőt azonnal kigolyóznám. Stb. Viszont van nagyon jó cigány barátom, és nem gondolom azt, hogy ki kéne őket irtani, vagy hasonló. Csak vannak előítéleteim, és ez már a szó szoros értelmében rasszizmusnak számít.

2013. aug. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmes válaszokat! Hát, lehet erről a témáról beszélgetni. Érdekel a téma teljes kifejtése. Én jelenleg 18 éves vagyok és érdekel a politika, ha már van beleszólásom. Elég sok papírt kaptam szórólap formájában a jobbiktól, és ezek a dilemmák valahogy nem hagynak nyugodni.

Előre köszönök minden választ, ami segít szélesebb rálátást szerezni a pártra, annak propagandájára, valós, és valótlan célkitűzéseire.

(Mondhatnátok, hogy nézzem meg inkább a weboldalukat, de hitelesebb szavazópolgárok szájából reálisabb képet kapni, mint amit a plakátokon látok.)

2013. aug. 18. 20:06
 5/14 A kérdező kommentje:
Még valami: Bocs, hogy művészet topik alá került, holott politikához való, de valamiért nem kérdezett rá, hogy milyen témakör alá csatoljam. Felettén furcsa...
2013. aug. 18. 20:19
 6/14 anonim ***** válasza:

Van cigány a Jobbikban, méghozzá az egyik alapszervezetük vezetője.


Sőt még egy zsidó cimborájuk is van, a magyar gárda egyik alapírója is egy zsidó vallású ember.


A Jobbik csak igen csípős kritikákat fogalmaz meg, erősen bírál ,nem habozik, de nem rasszisták.

A párt legalábbis nem az.

2013. aug. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
A Jobbikban zsidók nem tölthetnek be tisztséget, és a pártba való belépésükkor tudatniuk kell magukról, hogy zsidók. Pedig a jobboldaliság, a nemzeti érzés nem kell, hogy együtt járjon más nemzetek gyűlöletével vagy háttérbe szorításával.
2013. aug. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

3-asnak:


Ha nem alkalmaznál a boltodban cigány származású személyt, akkor hogy vagy képes tiszta lelkiismerettel cigányokkal barátkozni? Már megbocsáss, de véleményem szerint ez a nyilvánvaló ellentmondás iszonyatos képmutatásra és nagyfokú gerinctelenségre vall a részedről, „cimbora”.

2013. aug. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"Ha nem alkalmaznál a boltodban cigány származású személyt, akkor hogy vagy képes tiszta lelkiismerettel cigányokkal barátkozni?"


A cigány barátommal még kisgyerekkoromban barátkoztam össze, amikor még nem volt igazán világos számomra, hogy milyen a cigányok többsége. Amúgy meg azért nem alkalmaznék cigányt a boltomban, mert oké, hogy 20%-uk normális, de én erre csak úgy tudnék rájönni, hogy az-e, hogy hetekig ismerkedek vele, amire pedig semmi kedvem nem lenne, ha egy bolt vezetésével kéne bajlódnom.


"Már megbocsáss, de véleményem szerint ez a nyilvánvaló ellentmondás iszonyatos képmutatásra és nagyfokú gerinctelenségre vall a részedről, „cimbora”."


Már megbocsáss, én csak jobban tudom, hogy mit érzek és mi van velem, mint te tahókám. :)

2013. aug. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de a hozzá(m)állásod felettébb megmosolyogtató számomra, „pajtikám”.
2013. aug. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!