Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Miről szól pontosan a szentivá...

03bcssenge kérdése:

Miről szól pontosan a szentivánéji álom?

Figyelt kérdés
8.-os leszek és erről a műről kell egy esszét írni szeptemberre. Elolvastam a művet, de nem tudom a választ az egyik szempont kérdésre: miről szól a mű. Tudom hogy a szerelemről, a varázslatról, és a fiatal meggondolatlanságról lehet benne olvasni. Viszont nem tudom, hogy ezek jók-e mert még ilyen esszé írást most csinálok először, és félek. Azt sem tudom, hogy csak nekem tűnik olyannak, mintha két párhuzamos "világ" lenne, az igazi és amikor álmodnak, vagy lehet, hogy nem is álmodnak? Vagy lehet, hogy szürealista, vagy groteszk?-ezt sem tudom. A cím magyarázatáról még nem is beszélve. Nagyon örülnék ha tudnátok segíteni a megválaszolatlan kérdéseimre, és nem, nem találtam semmi elfogadható dolgot sem a neten, sem sehol csak az író önéletrajzát. Remélem ti tudtok nekem segíteni! Előre is nagyon szépen köszönöm!!!!!

#szentivánéjiálom
2013. aug. 21. 10:18
 1/1 anonim válasza:

Gondolom az Arany János fordítást olvastad el. Ha nem vagy biztos a történetben hogy jól értelmezted-e akkor olvasd el a Shakespeare mesék című könyvből. Azt hiszem 7 oldalban le van írva.

Egyébként 1 világról szól, ahol a szereplők egy erdőbe "tévednek" ahol tündérek vannak. Csak egy varázsbájital (ha jól emlékszem) hatása miatt vélik az egészet álomnak.

2013. aug. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!