Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ti már vásároltatok festményt?...

Ti már vásároltatok festményt? Mi volt a legfőbb ok, vagyis mik azok a vonások, amik méltóvá tesznek egy művet arra, hogy pénzt adjatok ki érte?

Figyelt kérdés

2013. aug. 21. 21:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én még nem vettem, egyébként vennék. Megmondom őszintén, nem vagyok egy nagy művészetszakértő, így megállapítani nem tudom, melyik értékes stb. Ha illik az adott szoba színeihez, nem giccses és megfog, akkor megvenném, akkor is, ha más szerint tucat vagy gagyi.
2013. aug. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Én se vettem még sose festményt, de tőlem már tán másfél tucatot is elkunyeráltak. Nem befektetési célzattal (még nem).


Ha a nézőben ébred egyfajta ellenállhatatlan vonzalom a kép iránt, akkor lehet, hogy az átcsap birtoklási vágyba is, és megveszi. Nekem is van olyan festőművész barátom, akinek a képei szentimentálissá tesznek, feldobnak és energetizálnak egyszerre, de anyagilag nem engedhetem meg magamnak a képei birtoklását. Úgyhogy olyan sokat járok műtermébe töltődni, amennyit csak tudok:)))


Amit Te ebben "méltóságnak" nevezel ebben az esetben, az a "nekem megér ennyi pénzt, hogy bármikor láthassam".


Üdv R.

2013. aug. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszolók!


Nagyon örülök, hogy írtatok. Tulajdonképpen azért is kérdeztem, mert bár anem tanultam rajzolni, mégis sokan kértek meg, hogy készítsek nekik képeket. Amikor a legtöbb kérés érkezett, sajnos nem értem rá effélékre, viszont úgy hozta most a szükség, hogy szívesen eladnék néhány rajzot, és talán megrendelésre is készítenék.


Csak az a problémám, hogy összemérhetetlenek az én munkáim egy tanult művészével, sem technikában, sem stílusban. És szeretném, ha már valaki pénzt ad ki nekem, akkor egy kevésbé amatőr munkát kapjon kézhez, mert nagyon annak érzem magam.

2013. aug. 23. 00:47
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a többség úgy dönt,ahogy az első is leírta. Nem akar nagy művészi tartalmat,hanem egyszerűen szeretne valamit ,amire jó ránézni és esetleg egyedi kézműves termék.

Vannak olyanok is,akik inkább a furcsa dolgokat szeretik,amik kilógnak a sorból.

Van aki csak neves ,elismert festők munkát veszi.


Amúgy nehéz ügy ez az amatőr dolog. Én is szoktam lelkizni,hogy na most elég jó a képem. Csak 2 képet vettek tőlem eddig,de nem is nagyon nyomatom magam,mert valahogy távol áll tőlem. Amikor profik munkáit látom,mindig úgy érzem,hogy na , hol vagyok én ettől,de amikor látom,hogy egyes amatőr emberkék milyen képeket árulnak a neten,akkor mondom na ezt én is tudom,sőt..

:)

2013. aug. 23. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Előző vagyok:

Még annyi,hogy ez a lelkis dolog egyre kevésbé zavar.Inkább azzal foglalkozok,hogy amit csinálok, az lehető legjobb legyen,amit akkor és ott meg tudok valósítani.

Az viszont nem ajánlom,hogy olyan képet adj bárkinek is,ami szerinted nem jó.

2013. aug. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!