Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogy fogalmaznátok meg a...

Sándorjános kérdése:

Hogy fogalmaznátok meg a magyar valóságot?

Figyelt kérdés
Ahogy régen a realisták képet festettek a korképükről, majd ahogy azt a szocializmus kora alatt ironikusan átértelmezték groteszkre. Most, hogy túl vagyunk a rendszerváltáson, miképp fogalmaznátok meg, milyen is ez a "bús magyar sors" (Festmény címe, érdemes megnézni, mert ez is egy szimbolikus kifejezés, ami ebbe a témába kapcsolódik), egyáltalán bús-e? Miként fogalmazható meg a ennek a népnek a 21. századi mivoltja művészeti úton?

2013. aug. 28. 23:56
 1/2 anonim ***** válasza:

szerintem valahogy szétesett az egység tudat. a vagyoni különbségek miatt, és a politikai széthúzás miatt szerintem sokkal kevésbé úgy gondolnak az emberek a többiekre, hogy "mi". hanem vannak egyének, kisebb nagyobb érdekcsoportok. szóval az az általános érzés, hogy ugyan abban a csónakban ülünk szerintem nagyon meggyengült.


de nem tudom, hogyan fejezhetné ki ezt egy kép.

2013. aug. 29. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem feltétlen képre gondolok, hanem akármilyen alkotásra. Már az is fogózkodópont lenne, ha össze tudnánk foglalni, milyen impulzusok hatnak a magyarságra nemzetközileg, hazán belül, és kissebb milliőkben. Széles rálátás kell az átlag magyar ember viselkedésére, amiben ezekre az impulzusokra reagál, de ami legfontosabb, hogy miként. Ezt összemérni valaki olyannal, akinek köze sincs ehez a létformához pl: egy amerikai focicsapat tipikus pom-pom lánya. (Összegében véve könyvben gondolkodok, mivel képregényeket készítek és annak az alapja mindenképp könyv, vagy valamilyen írott szöveg. A képi világgal pedig éppen annyira kifejeezhető realizmus, irónia, groteszk, vidámság, mint leírva. Ugyanígy filmben is a kép (csak ez esetben mozgókép) valósítja meg a szövegkörnyezetet, a világot a benne történő dolgok pedig betervezett szövegek "idézetei" adott helyzetre. Ahogy a zenében a dalszöveg a zenei alapon, ami absztrakt világát képezi annak a mondanivalónak, amit az énekes hangja emelkedik ki.
2013. aug. 29. 01:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!