Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Akrill festéket mivel érdemes...

Akrill festéket mivel érdemes kimoni az ecsetből?

Figyelt kérdés
És valaki nem tud ajánlani egy oldalt hol el lehet nézni technikákat, trükköket?
2013. szept. 22. 18:49
 1/10 unbelieveable ***** válasza:
vízzel
2013. szept. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Vízzel kell kimosni.

Az akrilt lehet hígan és vastagon is használni. Szerintem jobb,ha vastag az alsóbb réteg és a lazúrok erre mennek rá,már ha egyáltalán szükség van rá.

Lehet ecsettel és festőkéssel is használni. Olyasmit is lehet,hogy átkened hagyod száradni,majd ronggyal visszaszedsz . Sokféle médium és lakk is létezik.

Van vastagító gél,ami akkor jó,ha textúrát is akarsz adni a képnek. Illetve van fényes gél,amitől olaj hatású lesz a festmény. Az viszont fontos,hogy némelyiktől világosabb lesz a festék,amíg meg nem szárad.

Lakkozni bármikor lehet festés után.

Ami hasznos lehet még a vizes paletta,hogy ne száradjon le a festék. Gyakorlatilag egy műanyag dobozba raksz szivacsot, leöntöd vízzel és raksz rá 2 réteg zsírpapírt. Szerintem van rá jobb módi is,de még én is próbálom mi az ideális.

2013. szept. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hú köszönöm. Most festek először akrillal, na meg vászonra is. Azon agyaltam hogy milyen féle ecsettel kéne mert csak ezek a hagyományos kisebbek vannak, meg egy 2-es lapos, rézsútosan vágott de valahogy nem éreztem elég jónak
2013. szept. 22. 22:40
 4/10 anonim ***** válasza:

#2-es vagyok.

Még pár dolog.

Az akril sokféle felületen megtapad,de mivel utána nehezen oldható,ezért kell időben kimosni az ecsetet.

Inkább lapos és keményebb szőrű ecsetek a megfelelőek. 2-3 méret elég. Kellhet még egy 00-ás kör ecset (részletek,aláírás) és egy legyező ecset (pl fű festéshez).

2013. szept. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mármint 2 - 3 db elég eltérő méretben.
2013. szept. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2013. szept. 23. 15:10
 7/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,


ne feledkezz meg az alapozásról sem. Gesso vagy vízbázisú töltőalapozó kézen fekvő megoldások (amíg bizonytalan vagy, ne próbálkozz házi receptekkel, bár vannak. Később keríts sort rájuk.)


Aztán feltölteni ám a képeidet a gyakira!


Jó alkotást.


Üdv R.

2013. szept. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Renben, ha kész felteszem, hátha mondanak építő kitikát :)
2013. szept. 23. 19:49
 9/10 A kérdező kommentje:
khm, *kritikát
2013. szept. 23. 19:50
 10/10 anonim válasza:
Nem szabad vízzel terpentinel vagy higítóval kell le szedni
2021. febr. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!