Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szeretitek Petőfi verseit?

Szeretitek Petőfi verseit?

Figyelt kérdés
2013. okt. 16. 20:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen :) Közérthetőek, és fülbemászóak....
2013. okt. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem igazán, vannak nála sokkal jobb költők is szerintem.
2013. okt. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ja, és persze nem írtam oda, de ne csak annyit írjatok, hogy igen, vagy nem, hanem indoklást is kérek. Az előzőeknek köszönöm!
2013. okt. 16. 20:55
 4/9 anonim ***** válasza:

Tetszik az, hogy nagyon fülbemászó verseket költött, népies szavakat felhasználva. Nagyon jó benne mindemellett az is, hogy minden sora hemzseg a metaforáktól, ellentétektől, hasonlatoktól, és egyéb olyan dolgoktól melyek naggyá tesznek egy verset.

Mindemellett az élete is nagyon megragad engem. Az, hogy engedett "álmának" és nem ágyban, párnák közt halt meg, hanem a csatatéren áldozta életét a hazáért.

Viszont azt nagyon nem tartom igazságosnak, hogy sokan elhalványítják a többi költőnket mellette és az Ady Endréhez hasonló nagy költőket a nép nem, vagy csak nagyon későn fedezi fel.

Összességében Petőfi a legnagyobb költőnk, jók a versei, de nem a kedvencem :)

2013. okt. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! De ez a te véleményed, hogy a legnagyobb költőnk, vagy csak azért írod, mert annak szokták nevezni?
2013. okt. 17. 20:25
 6/9 anonim ***** válasza:

nem túlzottan

pont az nem tetszik benne, ami másoknak annyira, a népiesség, a közérthetőség, a kellemes egyszerűség

maga a magyar romantika sem áll túl közel hozzám, de petőfivel a legnagyobb gond az, hogy nem azt emelik ki, nem arra emlékeznek a költészetéből, ami igazán értékelhető lenne

ez a közkedvelt népies petőfi teljesen elnyomja a másik oldalát, ami pedig annyira jó pl. felhők-ciklus, jövendölés stb.

és az viszont minden egybevéve hatalmas túlzás, hogy a legnagyobb magyar költő.. a legnagyobb költő ady és józsef attila, és ez nem szubjektív vélemény

2013. okt. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Értem a hozzáállásodat, de viszont hogy állíthatod, hogy nem szubjektív kijelenteni, hogy valaki valamiben a legnagyobb? Én példéul kifejezetten utálom Ady költészetét.
2013. okt. 17. 22:45
 8/9 anonim ***** válasza:

az a szubjektív, hogy hozzád nem áll közel, és ezért nem szereted. ez a te véleményed

de az, hogy elismered - annak ellenére, hogy nem kedveled -, hogy igenis nagy költő volt ő, ez már objektív, mert ha valaki csak egy kicsit és ért az irodalomhoz, nem mondhatja, hogy ady szar.


egy bizonyos pontig minden korszakban, minden nemzetnél meghatározható az, hogy kik a legnagyobbak

ez egy objektív értékelés

például az orosz realizmus két legnagyobb alakja tolsztoj és dosztojevszkij

közülük választani már szubjektív

így józsef attila és ady közül is választani az, de hozzájuk eljutni viszont teljesen objektívan lehet

nem csak én állítom azt, hogy a magyarok közül ők a legnagyobbak

arany talán még ide számítana, de ő az epikában jeleskedett, nem a lírában

2013. okt. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

"ha valaki csak egy kicsit és ért az irodalomhoz, nem mondhatja, hogy ady szar."


Ha egymás mellé teszel egy Ady-verset, meg egy akármilyen fűzfapoéta által írt költeményt, fel fogom ismerni, hogy melyiket írta egy tehetséges költő, de attól még számomra szar.

2013. okt. 19. 23:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!