Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Van olyan dráma karaktert aki...

Van olyan dráma karaktert aki skizofrén, vagy valamilyen hasonló elmebetegsége van?

Figyelt kérdés
Címet és szerzőt is kérnék
2013. okt. 19. 08:39
 1/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Száll a kakukk fészkére

A zen és a motorkerékpár-ápolás művészete

Equus

Madárka

Virágot Algernonnak


Ezek mind szólnak elmebetegség közeli állapotú emberekről. V. a megőrülési folyamatukról. Hogy mi az orvosi diagnózisuk pontosan, hááát, azt nem tudom. A szerzőket majd kinyomozod.


Üdv R.

2013. okt. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2013. okt. 19. 09:39
 3/9 A kérdező kommentje:
De ezek nem drámák
2013. okt. 19. 09:42
 4/9 sándorjános ***** válasza:

Színházias drámára gondolsz? Mert ezek filmek, de a Száll a kakukk fészkére eléggé dráma a szó szoros értelmében.

(A skizofrén nem a kettős személyiségzavar, de te lehet erre gondolsz, ebben a témában sok film dráma íródott, de a klasszikus skizofréniában kevés.)

Fekete Hattyú (A csajnak kettős személyiségzavara lesz, lénye kettészakad)

A következő nem dráma, de baromi jó kis csavart tartogat, ha az elmebetegségre gondolunk: Harcosok Klubbja.

2013. okt. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen színházi drámára gondolok. Tudom hogy a skizofrén önmagában nem a kettős személyű cucc, bármilyen elmebetegség személyiség zavaros karakterre gondoltam.
2013. okt. 19. 13:42
 6/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


A drámára nem mint színpadra szánt irodalmi műre gondoltam, hanem a kifejezést, a műnem sokszínűsége és az irodalmon túlmutató jelentősége miatt elsősorban gyűjtőfogalomként használtam. Mindegyik, általam felsorolt könyvben akkora a drámaiság, a cselekményben is, de az érzelmekben mindenképp, hogy beleférnek a kategóriába.


Az Equus se csak nyomtatott formában létezik, a Virágot Algernonnak is van színpadra írt változata stb. (Bár mondjuk A zen... -annak nincs, nem kimondottan az a közönségcsalogató téma.)


Üdv R.

2013. okt. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2013. okt. 22. 15:01
 8/9 anonim ***** válasza:
Dürrenmatt: A fizikusaok. Ez dráma.
2013. okt. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2013. okt. 23. 17:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!