Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » A színházakban a színészek...

A színházakban a színészek ugyanazon a bejáraton mennek be, amin a nézők?

Figyelt kérdés

2013. okt. 30. 12:15
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem.


"színészbejáró:

a színházépületnek az öltözőkhöz és a színpadhoz vezető, a közönségfogadó helyiségektől elkülönített bejárata."

[link]

2013. okt. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%
Az vicces lenne. :D Színészbejáróról hallottál már? Na, pont ott. :)
2013. okt. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%
Te is még csak képen láttál színházat... Már miért ott mennének be? Ők nem a nézőtérre mennek, hanem a színpadra. Ez nem mozi, a színészek élőben adják elő a műsort, bár neked ez biztos újdonság... Nekik külön bejáratuk van, egy másik helyiségbe, ott vannak az öltözők is, a "backstage" , onnan tudnak a színpadra is bemenni.
2013. okt. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%

Ne égessétek már szegény kérdezőt. :)

Ez egy teljesen jó kérdés, senki nem úgy születik, hogy ilyeneket tud. Manapság ritkán viszik a gyerekeket színházba, és sajnos egyre többen vannak lemaradva ilyen témában. Ő legalább érdeklődik és megkérdezte. :)

2013. okt. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Művészbejárónak hívják, nem színházbejárónak. Az már az épületen belül van. Hamár így leoltottátok szegény kérdezőt.
2013. okt. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
jav.: színházbejáró - színészbejáró
2013. okt. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a művészbejáró = színészbejáró, mindkét név használatos. :)


[link]

2013. okt. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Több színházban is dolgoztam már és mindenhol mindenki színészbejárónak hívta. A művészbejáró kifejezést legfeljebb szaklapokban olvastam néha.
2013. okt. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Művészbejárónak hívják, nem színházbejárónak. Az már az épületen belül van."

Nagyon örülünk, hogy próbálsz okosnak látszani, és gyorsan rákerestél a neten, de a gyakorlati életben senki nem hívja művészbejárónak. Minden színész, alkalmazott, a közönség színészbejárónak hívja. Én is dolgoztam már elég sokféle színházban, de el nem tudom képzelni, hogy te mit érthetsz az alatt, ami az épületen belül van. Próbálj okosnak tűnni olyan dolgokban, amikhez értesz! ;)

2013. okt. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!