Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ennek a videónak mi a mondaniv...

Ennek a videónak mi a mondanivalója?

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=IDZnbaqMbhg


Mennyire értelmezem jól vagy éppen nem jól? Szerintem: a cím (Sisters, azaz nővérek) testvérekre utal, és a nyitó képsor is (babasírás hallatszódik, két maszk sodródik egymás mellett a vízben, de közöttük az ellentét elég jól kiviláglik, az egyik fekete, a másik pedig fehér, ezt leszámítva nem igazán különböznek). Tehát eddig: ugyanabból a vérből származó, de tökéletesen ellentétes karakterek.

Következő kép: ugyanannál az asztalnál ül két lány, mindketten elég rossz állapotban vannak (az egyik fején véres kötés; a másik lány arcát csak később látjuk, ő kócos, megviselt, sötét arcú). Az egyik lány kinyújtja a kezét és nagy nehezen felveszi a díszes, színes (?) maszkot, eltakarja vele az elgyötört arcát, jobbnak mutatja magát (?), mire a másik lány felnéz, mond valamit (sajnos nem értem, hogy mit), és felteszi a másik, teljesen fehér maszkot. Na és itt egy kicsit elakadtam. Én úgy értelmezem, hogy a fehér maszk ebben a jelenetben "üres maszknak" felel meg, így az ellentéte már nem a fekete, hanem a díszes maszk (amit a másik lány visel), ergo az ellentét ábrázolása hangyányit megváltozik, de ugyanaz marad (?) Menjünk tovább, a két lány elkezdi marni egymást, verekednek, de egyikük sem tudja legyőzni a másikat, majd megállnak és azt mondják: "they always told me I was the favourite..." Azaz, "mindig azt mondták, én vagyok a kedvenc..." Ebből kiderül, hogy ez viszály, versengés már születésüktől fogva létezik, aminek következtében mindketten tönkretették és "szétmarcangolták" saját magukat. Mennyire értelmezem jól? Ti milyen véleményen vagytok?



2013. nov. 2. 18:11
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!