Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » 17 éves vagyok, soha nem...

17 éves vagyok, soha nem jártam zenesuliba és nem is tanultam szolfézst sem de el szeretnék kezdeni gitározni a helyi zeneiskolában. Lehetséges vagy már nem tudok ilyen későn elkezdeni gitározni tanulni?

Figyelt kérdés
2013. nov. 7. 17:33
 1/5 anonim ***** válasza:
50%
sosem késő elkezdeni,de a zenét érezni kell,nem megtanulni :).
2013. nov. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Jaaj ne bosszantsatok már ilyen kérdésekkel :-D Nem tudom hányadik vagy, aki tizenévesen ezt kérdezi.

sosem késő elkezdeni, felnőttként, gyerekként tök egyenlő eséllyel lehet indulni. Én kétszer ennyi idős koromban kezdtem el és nemrég kérdeztem meg a tanáromat, akihez egyébként jár mindenféle korosztály, hogy kik tanulnak könnyebben és gyorsabban? Azt mondta, hogy bár alapból a gyerekek még fogékonyabbak, viszont emellett szétszórtabbak és izgágák. Szóval lehet, ahogy az ember idősödik több energiabefektetés kell, de ha céltudatos és szorgalmas, ugyanúgy jó szintet tud elérni.

Én pl. magamról úgy érzem, hogy felnőttként sokkal jobban megjegyzek dolgokat, sok olyan dolgot megértettem, amit gyerekként nem tudtak a fejembe verni, mert unalmas volt és folyton elterelődött a figyelmem. Így vagyok a kottával is.

Nem gondolkodtál esetleg inkább magántanáron? A zenetanulást mindenképp érdemes elkezdened, csodálatos dolog, de szerintem magántanárral sokkal gyorsabban lehet haladni.

2013. nov. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha ehhez van kedved, miért ne kezdenéd el?
2013. nov. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A zenesuliban komolyzene van, tehát a gitáron is régi táncok, barokk, reneszánsz, népdal stb. Ha ez nem gond, akkor mehetsz, érettségi előtt nagyon kedvezményes a zeneiskola. A szolfézs könnyen fog menni, mivel a kicsikkel kell majd egy csoportba járnod. Csomó dolgot önállóbban tudsz majd gyakorolni, mint a kicsik. Sok sikert!
2013. nov. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha állami zeneiskolában akarsz tanulni, szerintem nem nagyon kerülhető el a szolfézs oktatás. És nem is árt, csak akkor, ha miatta megy el a kedved az egésztől. Én mondjuk járhattam zongoraórákra szolfézs nélkül is, de rólam tudták, hogy egyébként értek a kottához valamelyest, de még az én esetemben is behazudták a bizonyítványomba, hogy "az első három osztályból összevont vizsgát tett", ezért gondolom, hogy kötelező a szolfézs.

Különben jobb a magántanár, az megtanít a kottára is, amennyire kell.

2014. jan. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!