Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Festés? Mivel, hogyan?

Festés? Mivel, hogyan?

Figyelt kérdés

Kezdő vagyok, eddig csak rajzoltam, de most szeretnék megpróbálkozni a festéssel is. Akvarellel már próbálkoztam, de nem hiszem, hogy azzal kéne kezdenem. Elég nehéz technika. Még régebben kaptam festővásznakat, de eszközök hiányában üresek maradtak. Valaki elmondaná mi a festés menete? Valamint mikre van hozzá szükségem? Olaj vagy akril festéket ajánlotok? Milyen alapozót, ecsetet használtok. Ha lehet linkeljetek nekem oldalt, ahonnan megrendelhető vagy konkrét márkát írjatok.

Előre is köszönöm a segítséget!



2013. dec. 5. 20:32
 1/1 zgyzgy ***** válasza:
100%

Így, a távolból elég nehéz segíteni, mert iszonyú sok technikai részlet van, sok mindent pedig neked kell kitapasztalnod. Első körben azt ajánlanám, hogy keress egy tanárt, aki eligazít az alapok terén, mert ez egyedül szinte lehetetlen vállalkozás.

Néhány alapvető tanácsot azért adnék:


Olajfestés.

Ha alapozatlan vásznaid vannak, akkor a "gesso" nevű fehér alapozóval kell lekenni őket, ez gyorsan megszárad. Ha eleve alapozottak, akkor ez nem kell. Én cerkával szoktam felrajzolni a témát a vászonra, majd elkezdem festeni olajjal a képet. Az olaj lassan szárad, így a végtelenségig javíthatod a képet, párhuzamosan fejlesztheted a különböző területeket. Érdemes a háttérrel kezdeni és onnan jönni előre, de itt már mindenkinek a saját módszere, stílusa a döntő. Kezdetben ne fess vastagon, ne nagyon keverj olajat vagy hígítót a festékhez. Ha sok hígítót keversz a festékhez, akkor gyorsabban szárad, de vékonyabb lesz, ha olajat keversz hozzá, akkor lassan fog száradni, ragacsosabb lesz a felület. Általában a mai festékeknek gyárilag ideális az állaga a festéshez. Ha elkészült a kép, hagyd száradni hetekig szobahőmérsékleten. Olajjal ne fess papírra és falra, mert foltos lesz a felület.


Akrilfestés.

Az akril műgyanta alapú, vizes fedőfesték, gyorsan szárad, így más hozzáállást igényel. Ha megszáradt, át lehet festeni akárhányszor. Gyors száradása miatt nem lehet olyan finom átmeneteket festeni vele, mint az olajjal, vagyis darabosabb stílust kíván.

Lehet olyat is csinálni, hogy akrillal vázlatot festesz, és száradás után a részleteket olajjal dolgozod ki. Akrillal tudsz festeni vastag papírra, fára, kartonra és falra is. Ha vászonra vagy falemezre festesz, érdemes fehérrel alapozni, de én az akril alapozásához közönséges falfestéket használok, mert sokkal olcsóbb.


Festékek, eszközök:

jó festékeket lehet kapni ( Winsor & Newton, Classico, Louvre, Polycolor, Basics, Amsterdam, Start, stb), itt a pénztárca határoz meg mindent.

Én műszálas, lapos ecsetet használok, 12-14-16-os méretűt. Nekem ez vált be. Itt is nagy a választék.

Olajfestéshez a lenolajat ajánlom. A hígítónál viszont spórolhatsz, ha a méregdrága Művész Terpentin helyett veszel a háztartási boltban lakkbenzint.

Ha pesti vagy, akkor a Ferenc körúti vagy a Nagymező utcai Művészellátót javasolom. Ecsetek tekintetében viszont a Városmajor utcai ecsetboltot, mert a Művészellátóban szar az ecsetválaszték. Ha vidéken élsz, akkor webáruházak.


[link]


[link]


Hirtelenjében ennyi jutott eszembe, de ha van kérdésed, szívesen válaszolok.

2013. dec. 6. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!