Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hol tudnék eredeti festményt...

Hol tudnék eredeti festményt eladni?

Figyelt kérdés

Utánajártam az árának, meghirdettem aprod.hu-n, jofogas.hu-n, expressz.hu-n úgy 3 hónapja, de nem érkezett eddig érdeklődés.

Létezik valamilyen professzionálisabb képzőművészeti hirdető, ahol direkt műalkotásokat keresnek az érdeklődők?



2013. dec. 10. 10:06
 1/7 zgyzgy ***** válasza:

Nekem sem sikerült még neten eladni festményt.

BÁV-nál érdemes próbálkozni, persze ott meg jól lehúznak...

[link]

2013. dec. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Azért lehet a felsorolt honlapokon is eladni, de sajnos a Vatera a leglátogatottabb oldal (igaz, hogy hirdetési díjat kell fizetni, eladás után meg jutalékot). Szerintem a siker kulcsa inkább a meghirdetett ár, mert sokan a valóságtól teljesen elszakadt árakat írnak ki, aztán csodálkoznak. Közhelyes, de tényleg igaz, minden annyit ér, amennyit adnak érte, ami persze időtől, helytől és gazdaági helyzettől is függ. Másrészt tudomásul kell venni, hogy a festmény után érdeklődők két kategóriába sorolhatók: a kisebb pénzű, valóban műalkotás-kedvelők és értők az interneten is vásárolnak, de a pénzesebbek, különösen a felkapaszkodott újgazdagok és hozzá nem értők mintha nem ismernék az internetet, csak nagy galériáknál vásárolnak aukción. Ez utóbbiak egyébként sokszor ismerethiány miatt bizonytalanok és bátortalanok, őket az erősíti meg önmagukban, ha mások is licitálnak ugyanarra. Ilyenkor nyilván azt gondolják, hogy lám mégse vagyok olyan hülye, hiszen másoknak is kell. Pedig bizony olyan hülyék.
2013. dec. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, még próbálkozunk.
2013. dec. 17. 20:01
 4/7 anonim válasza:
engem érdekelnek festmények, fotók kellenének...
2014. dec. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
A Galéria Savariát ajánlom, kifejezetten műalkotásokra szakosodott online piactér, sokan használják.
2015. máj. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Saatchiart nevezetű külföldi oldalon érdemes próbálkozni, mert ott drágán is vesznek és sok a műértő ember. Magyar honlapok közül a vaterát ajánlom, meg kell hirdetni a festményt 1 forintról, mert ott fix áron nem nagyon vásárolnak képeket. Viszont a tájképek árát elég jól fellicitálják. Azonban a festményeknek nincs akkora értéke itt nálunk, még ismert festők se tudnak eladni nagyon drágán a vaterán. Én azt mondom inkább rakd fel licitre és add el kicsit olcsóbban minthogy ott porosodjon évekig nálad, mert az hülyeség. Ha meg ilyen nevetségesen magas árakon próbálod eladni a kutya se fogja megvenni mivel a magyarok sóherek.
2018. máj. 31. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

A napokban számoltunk fel pár örököséből származó régi festményt és egyéb tárgyat. Nagyon korrekt és becsületes felmérést végeztek. Nem a szokásos bla-bla a végén Bizományiba - pénz nélkül hónapokig tárolgatják Story. A Szakértő a felbecsült értéket készpénzben kifizette és segített a teljes lakás kiürítésében is. Csak ajánlani tudom:

[link]

2023. febr. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!